reklama

Sexy hračky byly prošlé. Jitka lezla po zdi

Až příliš žhavé erotické pomůcky - málem skončila v nemocnici.

Foto: Iisfa/Thinkstock

"Měl to být žhavý večer, a nakonec opravdu byl," píše teď už s humorem Jitka. Pálení a svědění, které ji postihlo po použití erotické pomůcky, však tehdy vůbec humorné nebylo.

Jitka by tak chtěla varovat i ostatní čtenáře před svou nepříjemnou zkušenosti. Dildo totiž mělo prošlou dobu použitelnosti a začalo tak být nevhodné pro zdraví.

Intimní chvilky se vymkly z ruky

Umělý penis z PVC navíc nepříjemně páchl. Ukázalo se, že v obchodě jich je takových víc, a že vůbec nejde o výjimku. Hmota, z níž byla sexy hračka vyrobená, se totiž postupem času rozkládá a uvolňuje se z ní chlorovodík, který může poleptat sliznice i pokožku.

Doporučujeme: Jed kolem nás: Doma, v práci i ve školách!

"Bylo půl druhé v noci a já jsem lezla po zdi, už mi "tam" i v puse byla znát i krev. Jenže kam jsem měla jít a co bych jim na pohotovosti asi tak řekla? Naštěstí zabraly antihistaminika, která mám doma kvůli dceřině alergii, a studené obklady. Do rána jsem ale trpěla jako zvíře," popisuje Jitka.

Důvodem je příliš dlouhé skladování, a předtím i doba, než se takový výrobek dostane až na pulty našich speciálních shopů nebo internetových obchodů. I erotické pomůcky totiž mají svoji dobu trvanlivosti, což málokdo ví. Upozornění na obalu obvykle chybí.

Bez kontroly

Na rozdíl od potravin nebo dětských hraček jsou prakticky zcela mimo dohled obchodní inspekce. Pohledem se tato závada zjistit nedá, barvy mohou klamat. O to je nebezpečnější - musíte ji vyzkoušet. A pak se často nestačíte divit.

Snaha o zpestření intimních chvilek se tak hodně vymkla z ruky. Původně Jitku s partnerem nenapadlo, v čem je problém. Vysvětlilo se to až při návratu do obchodu, kde i prodavačka uznala, že hračka je očividně prošlá. Spotřebitel  však neví, že věc má svou dobu trvanlivosti, a nikdo už neprověřuje, jak dlouho tyto výrobky leží ve skladech nebo na pultech. Není ani jasné, zda by je měla kontrolovat obchodní inspekce nebo zdravotnické orgány.

V čem je "prošlé" PVC nebezpečné? Uvolňují se z něj ftaláty, které se používají jako změkčovadlo při výrobě plastů. Ovlivňují funkce ledvin a jater, zvyšují riziko vzniku alergií či astmatu. Snižují produkci mužského hormonu testosteronu a spermií. Dále u dospívajících způsobují atrofii mužských reprodukčních orgánů (varlat), čímž přímo narušují plodnost. Že zřejmě způsobují i rakovinu se pak dá zřejmě čekat.

A co latex?

Jenže s problémy se můžete setkat i v případě, že sexy hračky z PVC vyměníte za výrobky z latexu - těch je také dost, včetně erotických oblečků. I latex totiž umí spustit nebezpečné alergické reakce. Někdy i ohrožují život.

Na začátku se tato reakce může zdát docela příjemná, neboť se zprvu projeví jako zvýšená dráždivost. Nadšení však brzy vyprchá, neboť ho vystřídá intenzivní a téměř okamžité pálení a svědění, provázené  zčervenání m a výsevem vyrážky. Může dojít k otoku nebo dokonce mokvání.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

8 nejčastějších jedů kolem nás

Prášky na bolest: Kde je horní hranice a co místo nich?

Potraviny: Konec tajností. Budou ještě dražší?

  

Dítě roku 68 a brutalistní klenot. Mohutnost InterContinentalu zjemňuje nádvoří | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama