reklama

Samoopalovací přípravky, které nedělají fleky? Známe je

Konec samoopalovacím přípravkům, které nedělají fleky. Opalte se hezky a rovnoměrně!

Foto: Profimedia.cz

Chcete mít krásně opálenou pokožku, ale máte sluneční alergii? Nebojte se sáhnout po opalovacím přípravku. Stačí se jen dobře rozhlédnout a koupit takový, který nedělá fleky.

Pokud nepatříte k milovníkům opalování na slunci a hodin trávených na pláži, jen aby jste dosáhli červené kůže bez trochu bronzu, kupte si samoopalovací přípravek, který dodá pokožce krásnou a přirozenou barvu.

Zdraví je přednější

Samoopalovací přípravky jsou zdravotně nezávadné řešení, jak se opálit bez škodlivého UV záření. Před koupí si rozmyslete, zda chcete být jen lehce hnědá nebo působit, jako po čtrnáctidenní dovolené u moře. Ideální volbou jsou krémy, které vaší pokožku zabarví postupně.

Některé samoopalovací prostředky jsou natolik jednoduché, že pootočením uzávěru regulujete intenzitu opálení. Mezi takové patří Colour Dialu od Piz Buin nebo zkuste šetrný He-Shi. Na výrobku Self Sun Body Moisturizer od Clinique sledujte označení light/medium a strong. Všechny tyto značky se pohybují od 400 do 600 korun.

Krém nebo sprej?

Samoopalovací spreje bývají často velkým oříškem. Pokud nemají kvalitní rozprašovač, snadno získáte nedokonalou aplikaci a nepříjemné a tolik nechtěné fleky. Myslete na to, že budete přípravek aplikovat na šílená nepřístupná místa, která vás nutí držet sprej obráceně. Stejně tak se dobře nanáší pěna. Sáhnout můžete po značkách Bioderma nebo Clarins, které se cenově pohybuje okolo 960 korun.

Jak na to?

Před samotným nanášením si dopřejte nejprve peeling a zbavte se staré suché pokožky. Suchá místa, jako kolena, lokty nebo bradu si namažte hydratačním krémem.

Stejně postupujte i u obličeje se suchou pokožkou. Krém nechte pořádně vsáknout a až pak aplikujte samoopalovací přípravek. Opalovací krémy nanášejte opatrně a systematicky. Nesmíte zapomenout ani na jedinou část vašeho těla. Přípravek se nanáší až k vlasům.

Raději myslete na to, že vše snadno zopakujete, než se zbavovat fleků, které vznikly po přílišné dávce samoopalovacího přípravku. Po nanesení si okamžitě umyjte ruce mýdlem. S oblékáním chvilku počkejte. Pokud se přesto bojíte, navštivte kosmetický salón, kde vás rovnoměrně nastříkají samoopalovacím přípravkem zkušení odborníci. Samy si zvolíte odstín a intenzitu.

Odchod milované Libuše Šafránkové. Čím si diváky tolik získala? Sledujte DVTV | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama