reklama

"S nevěrou musíte počítat," říká expertka na vztahy

Stresu kolem přibývá a život dnešní společnosti  je pořád náročnější, a tak partnerskou nebo rodinnou podporu potřebujeme stále víc. Potřeba blízkosti a semknutí roste. Radili jste se s expertkou na vztahy!

Foto: Profimedia.cz

Stresu kolem přibývá a život dnešní společnosti  je pořád náročnější, a tak partnerskou nebo rodinnou podporu potřebujeme stále víc. Potřeba blízkosti a semknutí roste. Přesto přibývá osamělých lidí a zároveň těch, kdo to chtějí změnit. Radili jste se expertkou na vztahy!

Lidé se dnes "řítí" životem jako o závod. Zvládají techniku, různá zařízení, ovládají počítače, stroje i auta, ale přitom jako by jim něco podstatného unikalo - mezilidské vztahy. Mgr. Martina Horáková téměř v každé ze svých odpovědí připomínala, jak důležité je o problémech vzájemně komunikovat. Dokud si lidé věci a svá stanoviska nevyjasní, nemohou   hledat řešení, jak z problému ven.

"Je opravdu nutné, abyste s partnerem spolu mluvili, jinak se ani jeden z vás nedozví, kde a jaký je problém. Možná nějak zpříjemnit start pro společný rozhovor třeba večeří, lahví vína apod, " navrhuje M. Horáková.  

A jak navrhuje přistoupit k nevěře? "Záleží na více faktorech, jestli nevěra stále trvá, jestli byla diskutována s partnerem, jaké stanovisko k ní zaujímá, jestli byla nevěra jednorázová, anebo trvala déle apod. Každopádně, pokud je Vás vztah s partnerem kvalitní a nevěra bylo jen chvilkové hormonální ovlivnění partnera, ve kterém nepokračuje, plus Vy máte vůli a sílu, kterou vztahu chcete dát, má vztah šanci." Zároveň v několika svých odpovědích Mgr. Horáková připomněla, že s nevěrou je nutné počítat.

Máte problémy se vztahy?

Za posledních 15 let počet singles vzrostl pětinásobně. Pokud zároveň nemáme zázemí v rodině, sourozencích nebo přátelích, problém je na světě. Ale než setrvávat v nefunkčním vztahu, který zraňuje všechny zúčastněné včetně dětí - a těm škodí nejvíc - je lepší se rozejít. "Pak je lepší rozvod s veškerým vypořádáním a začít si budovat nový perpektivní vztah někde jinde!" konstatuje Mgr. Horáková.

Náš tip: 8 velkých lží, proč nemůže fungovat vztah muže a ženy

Na co se ale při hledání perspektivního vztahu zaměřit? "Protiklady se přitahují" platí možná pro fázi chození, ale pro kvalitní vztah je potřeba "vrána k vráně sedá" , zdůraznila Mgr. Horáková.

Čtěte také:  Může fungovat vztah na dálku?

Přečtěte si celý více než dvouhodinový on-line rozhovor. Níže najdete všechny otázky našich čtenářů i odpovědi naší odbornice na partnerské a vůbec mezilidské vztahy.

Náš odborník

Mgr. Martina Horáková

Je odbornicí na vztahy, která dlouhodobě v této oblasti působí. Věnuje se především tématům nevěra, generace singles a poradenství v oblasti partnerských problémů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: 

Máte nového partnera? Tři chyby, které nedělejte!

Zákaz antikoncepce: Týká se i vás?

Rozhovor i o vašem zdraví: Odpovídá odbornice na výživu

Britové jsou u vytržení ze znovuobjevených záběrů královny. Stačilo jedno slůvko | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama