reklama

Rychlé zhubnutí? Jen začátek změny, říká expertka

Jak zhubnout rychle a přitom účinně? Na otázky ohledně ketodiety odpovídala výživová specialistka on-line.

Foto: Isifa/Thinkstock

Proteinové neboli ketodiety si lidé oblíbili pro jejich rychlost a účinnost. Jsou založené na zvýšeném příjmu proteinů (bílkovin) a naopak o striktním omezení sacharidů.

V organismu tak dochází k jevu zvanému ketóza. Díky rychlému spalování tuků a zásob sacharidů se vytváří tzv. ketolátky. Odchází s močí, podporují odvodňování těla, a tím přispívají k rychlejšímu úbytku váhy. Je tato dieta vhodná pro každého, nebo jde o hazard se zdravím?

Restart a nový začátek

Pokud dodržíte doporučovaný postup a respektujete kontraindikace, není třeba se ničeho obávat. "Ledviny jsou při této dietě zatíženy, ale ne více než je zatíží například těhotenství," vysvětlila výživová specialitka Martina Dvořáková z KetoDiet. Přesto doporučila několika čtenářkám, aby se  o vhodnosti či nevhodnosti proteinové diety raději poradily se svým  ošetřujícím lékařem.

Říká se, že striktní diety zaberou sice brzy, ale brzy se také vrátí shozená kila. Jak je tomu u ketodiety? "Pokud dodržíte doporučovaný postup, tzn. po ketodietě pozvolný návrat k běžnému jídelníčku, jojo efekt nehrozí," potvrdila naše odbornice. To ostatně prokázaly i tři statečné ženy Petra, Míša a Katka, které před dvěma měsíci začaly hubnout s KetoDiet a my z Žena.cz jsme sledovali jejich úsilí.

Přečtěte si: Petra, Katka a Míša s námi zhubly za 8 týdnů 42 kg

"Já vnímám tento způsob hubnutí jako odrazový můstek ke změně životního stylu. Ketodieta pomůže snížit hmotnost, odlehčit od obrovské zátěže, kterou nadváha či obezita způsobuje. Tím se zlepší fyzický i psychický stav. Pak je ale třeba přehodnotit své dosavadní stravovací návyky a změnit je.Nastavit zdravý racionální jídelníček, zařadit pohyb atd.," připomněla výživová specialistka Martina Dvořáková z KetoDiet.

Všechny její odpovědi na vaše dotazy naleznete v on-line rozhovoru dole pod článkem. Zájem je obvykle tak velký, že naši odborníci ve vyhrazeném čase ani při nejlepší vůli nestihnou zodpovědět všechny otázky. Proto se vždy podívejte, zda v odpovědi na otázku jiného čtenáře nenajdete radu i pro váš problém, pomocí tlačítka "všechny položené dotazy" dole pod článkem.

Náš odborník

Martina Dvořáková

Výživová specialitka a hlavní poradkyně oblíbeného dietního programu KetoDiet se zdravému životnímu stylu a s ním spojené výživě věnuje již mnoho let. V roce 2006 tento svůj koníček proměnila i v hlavní pracovní náplň a klienty odborně vede i motivuje především v průběhu redukce nadbytečných kilogramů.

Martina velmi ráda cestuje, objevuje nové kultury a také aktivně sportuje - bez pravidelného běhání, nebo jízdy na bruslích si svůj život už nedovede představit.

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama