reklama
 

Rady, jak přestat kouřit: Ušetříte až 30 000 Kč

Od pondělka nebo už od 1. ledna? Kolik dní už jste dokázali nekouřit? Podle toho ssi dopřejte odměnu!

Foto: Isifa/Thinkstock

Od pondělka nebo už od 1. ledna? Kolik dní už jste dokázali nekouřit v rámci novoročního odhodlání skoncovat konečně s cigaretami?

Odvyknout tabáku není ani zdaleka snadné. Abyste zvýšili šanci, že nad cigaretami nadobro vyhrajete, neměly by pro vás první dny bez kouření představovat čiré utrpení. Odborníci přes tuto problematiku radí: za každý nekuřácký den se nezapomeňte odměnit!

Začněte se hýčkat

Zanechání kouření s sebou přináší řadu výhod. Pravda, zejména ty zdravotní se projeví až za nějaký ten čas, jiných si ale můžete užívat téměř okamžitě. Patří mezi ně bezesporu ušetřený čas a peníze. A právě těch lze využít k pravidelnému odměňování sebe sama za nemalé úsilí vynaložené na nekouření.

Doporučujeme:  Téma: Kouření

Pokud jste vykouřili v průměru jednu krabičku cigaret denně, za celý rok nekouření vám v peněžence zůstane velmi příjemných třicet tisíc korun navíc.

Jen na vás pak záleží, zda se budete odměňovat častěji a ušetřené finance využijete například na více návštěv kina, wellness centra nebo kadeřníka nebo nákup věcí, po nichž toužíte. Mohou to být nové boty, kabelka nebo parfém.

Anebo můžete vyčkat a celou sumu vložit do pěkné dovolené, na kterou byste jinak jen obtížně šetřili.

Čas na smysluplné věci

Možná vás to nikdy nenapadlo, ale kuřáci kvůli své závislosti ztrácí spoustu času. Přitom "prokouřené" přestávky v zaměstnání, čas věnovaný cestě do trafiky nebo chvíle strávené s cigaretou na balkóně lze využít mnohem efektivněji.

Například tak, že namísto tabáku raději sáhnete po knize či zdravé svačině a místo na balkón zamíříte do dětského pokoje nebo na vycházku s domácím mazlíčkem.

Odvykání kouření je obvykle spojeno se značným psychickým stresem a nepohodlím. Odměňování sebe sama naopak pomáhá k větší duševní pohodě a posiluje odhodlání ke strávení zbytku života bez cigaret.

(veri)

více na uLékaře

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Co se děje v těle, když přestanete kouřit

Hubnutí může vést k vážné psychické poruše

Jak se poprat s větry a nadýmáním? 

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama