reklama
 

Rady a tipy pro posilování svalů pánevního dna

Chystáte se mít děti, nebo jste po porodu? Nezapomeňtě posilovat svaly pánevního dna

Foto: Profimedia.cz

Svaly pánevního dna se dost často podceňují. Nedostatečné cvičení způsobuje, že jsou po porodu ochablé a někdy dochází k problémům s inkontinencí.

Jak na posilování svalstva pánevního dna? Bude to chtít trochu trpělivosti, odvahy a pečlivosti. Cvičte a posilujte své tělo, které se vám za námahu odvděčí.

Jak najít svalstvo pánevního dna?

Možná to bude znít trochu hloupě, ale tyhle svaly se nejlépe hledají při močení. Když jdete na toaletu, zkuste zastavit proud moči. Pokud se to podaří, poznáte, svalstvo pánevního dna. Jsou to právě ty, které zvládly tento úkol. Pro ověření jde o svaly, které se sevřely a posunuly se trochu směrem vzhůru ke středu trupu. Když bude s hledáním problém, nestyďte se požádat o pomoc lékaře, sestru nebo fyzioterapeuta. Pro správné posilování je nutné vědět, o kterou část jde.

Cviky pánevního dna?

Posilování pánevního dna byste měla být schopná zopakovat až čtyřicetkrát za den. Je důležité je posilovat nejen ve stoje, ale také v sedě a v leže. Nebojte se cvičit i ve frontě. Nikdo si nevšimne, že to právě děláte. V prvé fázi svaly nejprve zatněte a držte je po dobu jedné nebo dvou sekund. Postupně cvik opakujte a dobu prodlužte na deset sekund. Celá série se opakuje až desetkrát.

Mezi cvičením je důležitý i odpočinek, ale nesmí trvat příliš dlouho. Měl by být v intervalu stejně dlouhém, jako je zatnutí. Příjemné uvolňovací cvičení je rychlé stahování a uvolňování. Svaly pánevního dna rychle stáhněte a hned uvolněte. Opakujte také desetkrát.

Jak posilovat svaly pánevního dna?

Svalstvo neposilujeme jen takto vědomě, ale myslete na něj i při smíchu, kašli nebo ohýbání. Při takových činnostech byste měla zatínat svalstvo pánevního dna. Během pravidelného opakování nebuďte překvapení, že tyto cviky vyvolají sexuální vzrušení. Jde o normální a přirozený jev. Nebuďte líná a posilujte pánevní dno pravidelně každý den. Je jedno zda zvolíte rychlé stahování, desetivteřinové nebo zastavování moči, vše bude pro vaše tělo příznivé.

 

Krásná a chlupatá. Brenna byla posedlá odstraňováním chloupků, dnes se jimi chlubí | Video: Instagram/Brenna Pennly
reklama
reklama
reklama