reklama

Pylové zpravodajství: Sezona alergií právě začíná!

Pylové zpravodajství potvrzuje alergickou sezónu v plném proudu. Kvetou břízy a topoly.

alergie
alergie | Foto: Isifa/Thinkstock

Patříte k těm, kteří touto dobou nakupují kapesníky, alergické kapky do očí i nosu a škemrají prášky u svých alergologů? Máme pro vás pylové zpravodajství. Víme, co vás čeká!

Alergeny jsou v ovzduší už od února, kdy kvetou lísky a olše. V měsíci březnu se alergie rozjíždí naplno. V ovzduší je mnoho pylových částic a je třeba s tím počítat!

Pylová sezóna je tu!

V tomto týdnu se v ovzduší pohybuje středně velké množství pylových alergenů. Výjimku tvoří pylová zrna tisu v okolí městských parků, zvláště v brně je jich v ovzduší obrovské množství. Z alergenu dominuje především pyl olše a také hojný výskyt zrna topolu, vrby a jilmu. Postupně přibývá silnější možnost alergie na jasan a v teplejších oblastech si musí dát pozor lidé s alergií na břízy. Bát se nemusí alergici, kteří nesnesou lísku, protože její sezóna je již za námi.

Blízká předpověď pro příští týden

V ovzduší se budou koncentrovat pylové alergeny. Jejich množství bude kolísat v závislosti na počasí. Případná sucha by potíže alergiků mohla značně zhoršovat. Pozvolna bude doznívat aktivita olše a tisu. Koncentrace topolu, vrby a jilmu se bude držet na stejné hodnotě, jako do teď. Lidé alergičtí na jasan se radovat nemohou. Množství pylových zrn ve vzduchu velmi vzroste. V závislosti na počasí můžeme koncem týdne očekávat silně alergizující břízy.

Dominantní alergeny: olše, jasan, tis, topol, vrba, jilm, bříza

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama