reklama

Ptejte se on-line: Jak se zbavit cigaret?

Nejlépe fungují příklady. Možná, že vám nastavily zrcadlo až vaše děti, když začaly kouřit. Což samozřejmě nechcete. A proč tedy kouříte vy? Poraďte se s odbornicí!

Foto: Profimedia.cz

Nejlépe fungují příklady. Možná, že vám nastavily zrcadlo až vaše děti, když začaly kouřit. Což samozřejmě nechcete. A proč tedy kouříte vy? Poraďte se s odbornicí!

Kouření patří k neúpornějším závislostem a zároveň si stále uchovává mylný dojem, že jde o důkaz jakéhosi frajerství a dospělosti.  Bohužel se zatím v ČR může kouřit takřka všude - na rozdíl od vyspělých států ve světě. Chtěli byste, aby se to změnilo? Poslední květnový den je dobrou příležitostí - je totiž Světovým dnem bez tabáku!

Pošlete dotaz!

Věděli jste například, že pravidelně kouří 43 % dotázaných studentů a učňů, přičemž pravidelnými kuřáky je 45 % jejich otců a téměř 39 % matek. Pozoruhodné je, že více kouří dívky než chlapci. Většina (72 %) kuřáků pochází z rodin, kde kouří alespoň jeden rodič. Z rodin, kde nekouří nikdo jiný, je jen 28 % mladých kuřáků.

Na problémy se závislostí na kouření a na jeho odvykání se ptejte Mgr. Jarmily Greplové. Hostem naší redakce bude ve čtvrtek 24. května od 12 hodin, kdy začne odpovídat na vaše dotazy. On-line rozhovor potrvá cca 60 minut. Své dotazy můžete začít posílat v předstihu už nyní.

Jak položit otázku?

Mnoho z vás je zklamaných, když se nedočká odpovědi. Moc nás to mrzí, ale dotazů se vždycky sejde daleko víc, než na kolik naši odborníci zvládnou v časovém limitu vyhrazeném pro on-line rozhovor odpovědět. Vybírají si sami podle toho, zda dotaz lze zodpovědět v pouhých několika řádcích a zda je natolik typický, aby přinesl podstatné informace i pro ostatní čtenáře. Proto se, prosím, pomocí tlačítka VŠECHNY POLOŽENÉ DOTAZY dole pod článkem podívejte i na otázky ostatních čtenářů, zda v nich nenajdete odpověď také pro sebe.

Náš odborník

Mgr. Jarmila Greplová, ředitelka České koalice proti tabáku, o.s.

Tato nevládní organizace sdružuje fyzické a právnické osoby, které se podílejí na všech aktivitách, které motivují děti k nekuřáctví a podporují rozhodnutí kuřáků přestat kouřit. Vzdělává děti a pedagogy v problematice tabáku, aby přispěla k rozvoji zodpovědné a zdravé společnosti. 

Tabákové problematice se věnuje od roku 2006, její specializací je problematika kouření dětí, které se věnuje v rámci preventivní medicíny při 1. lékařské fakultě UK Praha. Česká koalice proti tabáku poskytuje poradenství v otázkách odvykání kouření, zabývá se výchovou dětí k nekuřáctví a podporuje společenskou diskuzi na téma nekuřáctví a ochrana před pasivnímu kouření.

Více na www.bezcigaret.cz 

Spolupracuje s projektem Evropské komise na pomoc při odvykání kouření. Pokud se zaregistrujete na www.exsmokers.eu,  naleznete tam bezplatného internetového průvodce Icoach, který nabízí tipy pro odvykání kouření.  

 

--------------------------------------------------------------------------------

Jak přestat kouřit?


 

Macaulay Culkin se vyjádřil k odstranění Trumpa v Sám doma 2. Podpořil bizarní nápad | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama