reklama
 

Proč se objednat na medicínskou pedikúru

V čem se liší od té obyčejné a v jakých případech je skutečně důležité ho podstoupit?

Foto: iStock

Medicínskou pedikúrou se zabývá obor zvaný podiatrie. Nevyberete si tady zrovna nejmódnější barvu laku na nehty, ale jinak vyřeší komplexně vše. Od deformace nehtů i prstů až po onemocnění kůže chodidel.

Jak poznáte, zda právě vy potřebujete pomoc podologa? Zjednodušeně řečeno tehdy, když se vaše problémy nedaří vyřešit během běžné, estetické pedikúry. Všímejte si změn tvaru nehtů, pokud se proměnila jejich tloušťka. Vezměte v potaz také otlaky, mozoly, praskliny i bolesti v chodidle. Nejčastěji lidé vyhledají medicínskou pedikúru, když řeší vrostlé nehty, kuří oka a nejrůznější otlaky. 

Medicínská pedikúra je také důležitá pro nemocné cukrovkou nebo artritidou, těhotné i onkologicky nemocné. I v případě, že vás nic z výše jmenovaného netrápí, doporučujeme si stejně občas na medicínskou pedikúru z preventivních důvodů zajít.

Kdo může ošetření provádět?

Odborník, který ale nemusí být vystudovaným lékařem. Musí vám být ale schopen pomoct od nejrůznějších neduhů, dokáže aplikovat nehtová rovnátka, určí vložky do bot a podobně. Mistr lékařské pedikúry zná dokonale stavbu chodidla, nehtu, rozumí kůži na nohou.

Jak ošetření probíhá?

Není nutné nohy namáčet, používat skalpel nebo žiletky. Ošetření se provádí na sucho, broušením frézami ve vysokých otáčkách. Procedura je bezbolestná, ale může trochu lechtat. Výhodou je, že je velmi precizní, nedochází k poranění a je minimalizováno riziko infekce.

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama