reklama

Přístroj pro snadné usínání - Vyzkoušeli jsme za vás

Také nemůžete spát kvůli hluku z ulice nebo kvůli zvukům bujarého veselí, které k vám proniká od sousedů? Zkuste přístroj pro snadné usínání.

Asi jste zkusili, jaké to je, když nemůžete usnout, protože vás ruší nějaké zvuky, kterým se nedá zabránit. Mejdan od sousedů, hluk aut pod oknem... najde se toho spousta. A tak hledáte, jak otravný hluk přebít něčím příjemnějším, abyste nemuseli sahat po prášku na spaní.

Hledání ztraceného spánku

Ale čím? V našem případě rušil usínání i průběh spánku po celou noc poměrně hlučný zvuk motoru staré klimatizace umístěné na sousedním domě. Zkusili jsme nejprve ze zahraničí dovezené tzv. šumítko. Přístroj, který vydává zvuk klasifikovaný jako bílý šum. Tedy monotónní šumění technického charakteru, které maskuje nežádoucí hluk a pomáhá při usínání. Ten nezabral, protože na testující osobu zvuky působily příliš technicky a nepřinesly potřebný klid.

Osvědčilo se usínání při relaxační hudbě střídané zvuky moře, hlasem velryb a atmosférou nočního pralesa. Jenže když CD dohrálo, zůstával pak přehrávač, kterým byla domácnost vybavena, zapnutý až do rána.

Hledali jsme další možnosti a objevili jsme Sound Oasis Therapy. Přístroj, který nabízí hned několik speciálních zvuků pro lehké usínání. Snadno se používá, je vybaven automatickým časovačem na 30, 60 a 90 minut. Po této době se sám vypne, což spoří energii. Oproti výše zmíněnému "šumítku" nabízí šest zvukových programů, z nichž si můžete vybrat ten, který pro vás příjemným způsobem nahradí rušivý hluk, abyste mohli usnout v pohodě a v klidu.

Zvukové programy:

Ocean Surf: syntetický zvuk valícího se mořského příboje

Rain: kombinace syntetického a klasického zvuku deště pro snadné usínání

Stream: klidný a pravidelný zvuk pomalu tekoucího potůčku

Wind: zvuk čerstvého větru

Summer night: zvuk letní noci s cikádami

White noise: bílý šum - ideální pro odrušení nežádoucích zvuků

Osobní zkušenost:

Následující informace jsou osobní poznatky testující redaktorky, na každého jedince tyto přístroje působí individuálně, co vyhovuje jednomu člověku, nemusí zabrat u dalších a opačně.
Přístroj jsem nejprve umístila na noční stolek vedle postele, abych jej měla po ruce při zkoušení nabízených zvuků. Nejlépe se mi usínalo při zvuku mořského příboje a také deště. Cikády mě rozčilují i na dovolené, bílý šum mi připomíná hluk vzdáleného silničního obchvatu, hukot větru mě deprimuje a zurčení potůčku je pro mé usínání příliš intenzívní (a puštěné potichu zase nepřekryje venkovní ruch).

Zjistila jsem, že při tomto umístění jsou zvuky z ulice přece jen slyšet, (koneckonců na dovolené také nemám moře půl metru od postele), a tak jsem Oasis postavila pod okno, odkud hluk přicházel. Podotýkám, že jsem přístroj zkoušela v létě, okno bylo pootevřené. Na tomto místě se přístroj osvědčil a nemusel být ani nastaven na příliš velkou hlasitost. Potlačil vnímání zvuku motoru klimatizace i hluk noční ulice. Výkřiky opilců a štěkot psa pod okny samozřejmě slyšet byly. Ale ty zaslechneme, i když máme přes den nahlas puštěné rádio.
Na usnutí mi stačil půlhodinový interval působení Sound Oasis Therapy. Mohu potvrdit, že přístroj díky vybrané příjemné zvukové kulise napomáhá rychlejšímu usínání a klidnějšímu spánku. S méně intenzivním rušivým hlukem si bez problémů poradí, ale na blízký hluk, jako je například štěkot psa, už nestačí.

Dále k přístroji:

Sound Oasis Therapy je vybaven také vstupem na sluchátka, vstupem na SD kartu, což vám umožní přehrávání vámi nahraných zvuků, které jsou vám pro usínání ještě příjemnější než programy, kterými je přístroj vybaven výrobcem. Hlasitost se dá podle potřeby regulovat, přístroj je lehký a kompaktní, proto s ním můžete i cestovat. Lze jej zapojit do sítě nebo použít baterie (4x AA), při zapojení funguje také jako budík a hodiny.

Oasis Sound Therapy stojí 1990 Kč, v akci 1580 Kč. Najdete jej na stránkách klidne-spani.cz, kde si pro názornost můžete přehrát programy, kterými je přístroj vybaven, ale z vlastní zkušenosti mohu říci, že zvuk je tady samozřejmě poněkud zkreslený. Ve skutečnosti jsou všechny prezentované programy na poslech mnohem příjemnější. Co dodat? Škoda že přístroj ještě neumí vyhodnotit situaci a sám se zapnout v okamžiku, kdy se v ložnici zvýší hladina nepříjemných zvuků z ulice, nebo když "spustí" chrápající protějšek.

Komerční sdělení

Dvořák může vést ČT jen pár měsíců. Policie byla psychologické divadlo, říká Rožánek | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama