reklama

Přírodní kosmetika může pleti škodit, říká dermatoložka

Konečně se objevilo sluníčko a my máme po tak dlouhé zimě tendenci najednou všechno dohnat.  Je pravda, že jarní slunce škodí nejvíc? Nejen na to se můžete zeptat známé kožní lékařky v našem on-line rozhovoru.

Foto: Profimedia.cz

Pupínky, akné, lišej, přecitlivělá pleť - to byla nejčastější témata vašich dotazů v on-line rozhovoru se známou kožní lékařkou. Podívejte se na její odpovědi!  

Po mimořádně dlouhé zimě vypadá špatně nejen naše pleť a vlasy, ale zhoršily se i všechny ekzémy, vyrážky a další problémy s kůží po celém těle. MUDr. Monika Arenbergerová z Vinohradské nemocnice připomíná, jak je důležitá hydratace pro zdraví pleti na obličeji a pokožky celého těla. Doporučuje používat i hydratační mýdla, aby se kůže nevysušovala  a netrpěla.

Trpíte kožními problémy?

S blížícím se létem budeme odhalovat čím dál víc  povrchu těla a často si přejeme mít pěknou opálenou barvu. MUDr. Arenebergerová proto připomněla důležitost ochranných prostředků proti slunečnímu záření.

Doporučujeme: Chcete krásnou pleť bez vrásek? Tady je manuál

V souvislosti s čím dál častějšími problémy s citlivou pletí doktorka Arenbergerová připomněla jednu opomíjenou zásadu: "Přírodní kosmetika je jistě kvalitní, ale obsahuje řadu aromatických vonných látek, které mohou dráždit. "

Samoopalovací krémy jsou lepší než solárium

Připustila také, že pár jednotlivých pobytů v soláriu člověku neublíží, ale přesto by raději pro jistotu doporučila samoopalovací krémy a emulze. 

Náš tip: Problém s pletí? Stačí trochu péče

Na jaře potřebuje naše pokožka nejen mimořádnou péči a zvlášť dobrou výživu, aby se dostala do formy a mohli jsem ji v letních měsících s klidem ukazovat. Jaro je také dobou, kdy se hodí řešit problémy se znaménky a jinými drobnými problémy, které vyžadují chirurgický zákrok. Pokud to nestihnete do začátku léta, vyplatí se počkat si zase na podzim, připomněla také MUDr. Arenbergerová. 

Její ostatní odpovědi a rady si můžete přečíst v celém on-line rozhovoru dole pod článkem.  

Náš odborník

MUDr. Monika Arenbergerová

Po studiích pracovala na kožní klinice v Berlíně, kde zůstala celkem 3,5 roku. Zkušenosti z klinické dermatologie při práci s pacienty i ve výzkumné laboratoři dodnes využívá na Dermatovenerologické klinice Fakultní nemocnice Královské Vinohrady i při výuce mediků na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:  

Akné u dospělých? Nesahejte si na obličej

Trpíte zácpou? 10 tipů, jak se jí zbavit

Horoskop na duben: Jak se vám povede celý měsíc?

Odchod milované Libuše Šafránkové. Čím si diváky tolik získala? Sledujte DVTV | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama