reklama

Připravte se! Pylové alergie útočí!

Alergologové mají plné ruce práce! Pylová sezóna je na vrcholu! Víme víc!

Krásné počasí moc nepřidává na tom, že ovzduším poletují pylové částečky, které alergikům způsobují nemalé problémy. Ať už kýcháme, smrkáme nebo nás pálí oči, určitě jde o alergii!

Díky Pylové informační službě z Brna jsme připravili důležité varování pro alergiky. Teplé počasí bude napomáhat zvýšené koncentraci alergenu ve vzduchu a alergie nás pekelně potrápí!

Co se děje ve vzduchu!

Sezóna květu břízy je v plné síle. Koncentrace alergenu břízy v ovzduší by měla od druhé poloviny týdne pomalu ustupovat. Nejlépe na tom budou v nižších polohách, kde břízy odkvétají rychleji. Vrchol břízy nejvíce pociťují na Českomoravské vrchovině a v podhůří Jeseníků.

Alergici špatně snášejí pyly břízy kombinované s pylem dubu, jehož koncentrace momentálně stoupá. Alergiky ve městech potrápí rozkvetlé platany. V ovzduší se pohybují alergeny stromů buku, ořešáku a také ovocné stromy. Z bylin začínají zlobit lidi alergické na řepku olejku a pampelišky.

Alergici, buďte opatrní

Kvůli teplému počasí bez deště, je nutné očekávat vysokou koncentraci pylových alergenů ve vzduchu. Dominantní stále bude bříza a postupně přibude pyl dubu, buku, jírovce, platanu a ořešáku. V nižších polohách se do alergie připletou smrky. Stejně tak je nutné si dávat pozor na alergeny řepky olejky. Její pyly vzduchem obtížně létají, proto potrápí jen alergiky z blízkého okolí. Svou sílu ztrácí pyl habru, jasanu a vrby. Pylovou sezónu travin očekává informační středisko v Brně v druhé dekádě května.

Dominantní alergeny

bříza, dub, platan, buk, jasan, habr, vrba, řepka, pampeliška

Mrtví nestojí Babišovi ani za komentář. Já z lidí hlupáky dělat nebudu, říká Mucha | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama