reklama

Přípravky na prostatu nefungují, říká přední urolog

Rakovina prostaty je u mužů nejčastějším nádorovým onemocněním.

Foto: Profimedia.cz

Máte dojem, že problémy s prostatou jsou prostě daní věku a nedá se s nimi nic dělat? Není to pravda, a navíc mohou být signálem velkého nebezpečí -  rakovina prostaty je u mužů nejčastějším nádorovým onemocněním.

Každý rok je u nás s touto chorobou diagnostikováno 5 000 mužů, což odpovídá počtu 13 denně. Samozřejmě, že ne každý problém tohoto druhu hned musí znamenat nádorové onemocnění. Právě proto se ale poraďte se vyhlášeným urologem profesorem MUDr. Markem Babjukem, CSc. v našem on-line rozhovoru.  

Ejakulace rakovině prostaty nezabrání

Rakovina prostaty není žádnou nemocí starců. Kolem padesátky je častá, kolem čtyřicítky už běžná. Počet případů za 40 let stoupl šestkrát a úmrtnost se zdvojnásobila!  

Muži i jejich partnerky vidí jako nebezpečný syndrom časté močení.  "Častější nucení na močení v noci skutečně samo o sobě nemusí znamenat nějaký zásadní problém. Dá se říci, že u muže ve věku nad 50 let je 1-2x močení v noci v podstatě normální. Ale samozřejmě takový pacient může mít nějaké urologické onemocnění, takže vyšetření urologem je vhodné," upozornil v jedné ze  svých odpovědí profesor Babjuk.

Doporučujeme: Rakovinu prostaty včas odhalí jednoduchý test

Často se jako důležitá prevence před tímto onemocněním doporučuje co nejčastěji ejakulovat - pokud není partnerka, stačí prý autoerotika. Profesor Babjuk však tyto rady označil za zcela nesmyslné

Potravinové doplňky na prostatu jsou k ničemu

Mnoho dotazů  směřovalo na účinek léků na prostatu, známých z televizních i jiných reklam. "Účinnost těchto potravinových doplňků je skutečně sporná a jednoznačně nikdy nebyla prokázána," upozornil známý urolog.  

Náš tip: Rozdíl je v pár kapkách... Myslete na nádor prostaty!

"V žádném případě nemohou působit jako prevence zvětšení prostaty nebo nádoru. Reklamy jsou v tomto směru jistě zavádějící a svým způsobem i nebezpečné, protože mohou oddálit správnou diagnózu a léčbu," dodal ještě náš host.

Další zajímavé odpovědi na vaše dotazy si přečtěte v celém  on-line rozhovoru zde pod článkem.

Náš odborník

Profesor MUDr. Marek Babjuk, CSc.,

Patří k předním odborníkům nejen v ČR, ale i v mezinárodním měřítku. Je přednostou Urologické kliniky 2. LF UK a FN Motol a také předsedou České urologické společnosti.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:  

Rober DeNiro přišel o mužnost!

Prohlédněte si tělo: Hrozí nebezpečná nákaza

Velký horoskop na květen: Co vás čeká v měsíci lásky?

 

V obávaném koncentráku věznili i Čapka. 101letého dozorce soud poslal za mříže | Video: Aktuálně.cz

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama