reklama

Před parazity ochrání žvýkačka, tvrdí veterinář

Zvířata s námi běžně sdílí životy, a my jsme za ně zodpovědní. Měli bychom se o ně starat tak, aby jejich život byl zdravý a šťastný. Proto se poraďte s veterinářem!

Foto: Isifa/Thinkstock

Výživa, péče  i výchova - to všechno kolem našich domácích mazlíčků vás zajímalo v dnešním on-line rozhovoru s veterinářem!  

Došlo dokonce například  i na otázky poruch v sexuálním chování. "Máme dvě fenky 7 a 2 roky. Obě jsou kříženci. Problém je, že poslední dobou ta starší začala skákat na tu mladší jak blázen a té za chvíli dojdou nervy a začne na ni vrčet a už několikrát se málem popraly. Je možné, že je to kvůli tomu že ta starší má hárat?" Náš dnešní host MVDr. Jan Šíma potvrdil, že se jedná o častý problém. "Může se jednat o poruchy sexuálního chování, související s nástupem pohlavního cyklu," upozornil.

Jak se chránit před parazity? 

Kromě toho, že šíře dotazů odpovídala šíři živočišných druhů, které s námi sdílejí naše domovy - od gekončíka přes morče až k velké doze - jste se nejvíc ptali na způsob ochrany před blechy, klíšťaty a dalšími parazity.

Doporučujeme: Téma: Zvířata

MVDr. Šíma připomněl, že ochrana je vhodná i pro zvířata, která žijí pouze v bytě, jako třeba kočka. "Původce onemocnění totiž můžete přinést domů i na oblečení či obuvi.," varoval náš host a připomněl, že ochrana je výhodná i opačně - chrání člověka před zvířecími parazity.

Žvýkačka pro psy

To platí především o klíšťatech. "Mám dvě malé děti a roste nám doma i štěně cane corso. Děti po psovi lezou, všechno strkají do pusy a já nevím, čím mám pejska chránit proti klíšťatům, protože se kvůli dětem trošku bojím jak obojku, tak spot onů nebo postřiků. Co byste mi prosím doporučil? " zněl jeden z typických dotazů.

Doktor Šíma doporučil nový preparát s jinou aplikační cestou." Jedná se o přípravek Bravecto, který se podává perorálně (do tlamy psa) ve formě ochucené tablety. Tento preparát účinkuje tři měsíce jak proti blechám, tak proti klíšťatům a je vůči svému okolí naprosto bezpečný. Lákavě ochucená tableta funguje jako žvýkačka a psi ji milují.

Máte doma všude chlupy?

Mnoho otázek směřovalo na velký problém, který znají snad všichni majitelé chlupatých mazlíčků: chlupy v celém bytě, zejména v tomto období, kdy zvířata línají. odpověď veterináře Ším vás možná přkvapí. Místo pracnéího sbírání, čištění a luxování můžete problém vyřešit změnou stravy. "Doporučil bych podpořit výživu srsti nutričními doplňky na bázi biotinu," uvedl MVDr. Šíma..

Všechny odpovědi MVDr. Šímy na vaše otázky naleznete v on-line rozhovoru dole pod tímto článkem. .

Náš odborník

MVDr. Jan Šíma

Veterinární lékař s 10 letou praxí. Je spoluzakladatelem úspěšné veterinární kliniky na Praze 8 a dále působí ve veterinární ordinaci v Písku. Jeho oborem je praxe v oblasti malých zvířat ( psi, kočky a drobní savci ), dále působí jako veterinární lékař v Zoo Mořský svět. Další specializací je chirurgie měkkých tkání a také poradenství v oblasti výživy psů a koček.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Potence a zdraví: Jak zvířata slouží lidem

Jak se zbavit jizev: Hojení ran zlepší gely a lepidla

Kyselina močová a dna: Komu hrozí a co pomáhá?

Lipovská: Dvořák o můj život neusiluje, porušuje ale zákon a není dobrým ředitelem ČT | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama