reklama

Poznejte mocnou sílu ananasu. Víme víc!

Milujete ananas? Poznejte s námi jeho tajemné účinky při dietě

Foto: ISIFA/ Thinstock

Určitě jste slyšeli, že ananas funguje jako lék na průjem, jako odtučňovací kůra nebo jako afrodisiakum. Podívejte se s námi na ovoce, které je přímo nadupané vitamínem C a stopovými prvky, které se využívají v lékařství i kosmetice.

Ananas je vhodný při dietě, spaluje tuky a dodává tělu vitamin C, betakaroten a vitamin B. Kromě toho, obsahuje kyselinu citronovou, tartarovou a maleinovou. Poznejte ananas, zázračné ovoce plné síly.

Zázračné účinky bromelinu

Bromelin řadíme mezi enzymy, které štěpí bílkoviny a funguje jako protizánětlivá látka, která zmírňuje bolest a hojí rány. Další báječnou vlastnosti je to, že brání shlukování krevních destiček a proto je vhodný jako prevence srdečních chorob. Ananas díky této složce snižuje riziko trombózy a uvolňuje sevření srdečních věnčitých tepen. Vědci také prokázali, že má protizánětlivé účinky a ředí hlen či funguje jako podpůrná léčba kloubů, revmatismu a dny.

Ananas díky bromelinu odbourává tuky v organismu a hodí se při redukční kůře. Tím, že bromelin štěpí bílkoviny, pomáhá jako ochrana před parazity a bakteriemi ve střevech.

Ananasová šťáva jako všelék

Ananas je velmi močopudný a doporučuje se jako prevence při nemoci močového ústrojí. Stačí po dobu tří týdnů třikrát denně vypít dva decilitry ananasové šťávy se třemi decilitry vlažné vody. Kromě léčby močových cest, zafunguje při ochraně trávicího traktu a při střevních problémech. Ananas zklidňuje i průjem. Stačí ho pojídat v čerstvé podobě. Podobně působí zásaditě na překyselený žaludek. Pokud se přejíte a je vám těžko, dejte si pár kostiček ananasu, který stáhne veškeré šťávy.

Afrodisiakum a odtučňovací kůra

Ananasová šťává se hodí pro čištění  a redukční dietu. Obsahuje hodně ovocného cukru a pomáhá tak při pocitu únavy a hladu. Stačí dva tři dny konzumovat čerstvý ananas a zapíjet ho neperlivou vodou. Ti, co nemají dost odhodlání a pevnou vůli na dietu, by měli ananasový džus pít po dobu tří týdnů místo večeře. Výsledek bude vidět.

V karibské zemi věří, že popíjení ananasové šťávy je velmi účinné afrodiziaku pro obě pohlaví. Kromě touhy získáte po ananasu i krásnou pleť. Množství biotinu, působí ozdravně na kůži, vlasy a nehty. Stačí dvě decky ananasové šťávy po dobu pěti týdnů každý den a krása je tu. Z ananasu si lze připravit i domácí kosmetiku.

Rekonvalescence

Ananas posiluje imunitu a je vhodné ho konzumvat po nemocích, operacích i zánětech. Povzbuzuje a pomáhá při obnově tkání. Jeho konzumace se doporučuje i při zvýšené fyzické zátěži. Ananas obsahuje komplex cenných látek, které také výrazně zpomalují stárnutí organismu. Dopřejte si ho víc jak třikrát týdně. Budete se cítit jako znovuzrození.

Dámy si vyměňovaly prádlo. Výzvu si užila i Jennifer Lopezová | Video: Instagram, TikTok, Twitter, Facebook
reklama
reklama
reklama