reklama
 

Polovinu pacientek odmítám, říká plastik Měšťák. Proč?

Otázky krásy jste dnes probírali s legendou české plastické chirurgie - docentem Janem Měšťákem.

Foto: Isifa(Thinkstock

Otázky krásy jste dnes probírali s legendou české plastické chirurgie - docentem Janem Měšťákem!

Co je to vlastně krása? Existují na ni nějaká obecně platná měřítka? Odborník na slovo vzatý, proslulý plastický chirurg MUDr. Jan Měšťák má jasno: "Každá žena je krásná, jen ne každý to dokáže říct."

Po čem muži touží?

Podobně odpověděl i na dotaz, zda mu vůbec mohou někdy připadat krásné i ty ženy, které nemají žádné plastiky.  "Vždy je to otázka genetická, některé ženy vypadají skvěle i ve věku nad 60 let, aniž by měly plastiku. Mnohé, které podstoupily nějaký zákrok v obličeji nebo na jiných částech těla, mohou s velkým úspěchem pokračovat např. ve své profesní činnosti - zpěvačky, herečky, moderátorky, apod.," uvedl docent Měšťák. 

Doporučujeme: Téma: Plastická chirurgie

Modelace poprsí patří k nejvyhledávanějším zákrokům. K těm dalším, o kterých lidé nejčastěji uvažují, patří vylepšení břicha, odstranění vrásek a podbradku a také operace víček.

Nepředstavujte si však, že klienty váznačného plastického chirurga jsou pouze ženy. Mužů je čím dál víc. K nejčastejším zákrokům, požadovaných pány, patří podle doc. Měšťáka horní víčka, facelifting a nos.

Co s břichem po císaři?

Docent Měšťák je i po dlouhých letech v oboru známý individuálním přístupem ke svým pacientům. K tomu patří i fakt, že mnoho pacientek i pacientů odmítá, pokud není přesvědčený, že by jim zákrok skutečně zlepšil kvalitu života. "Odmítám 40 - 60 % klientek a to vždy, když zákrok nepotřebují," potvrdil docent Měšťák. Výjimkou totiž nejsou ani naprosto nereálné požadavky.

Vaše otázky byly dnes hodně konkrétní a dokumentovaly tak trend, že plastické operace jsou stále častější a že zároveň přestávají být věcí, kterou lidé skrývají a tají. K nejzajímavějším patřil dotaz na břicho po císařském řezu: "Ani po pravidelném cvičení se moje břicho nevrátilo do původního stavu," ptala se čtnářka s nickem "nenápadná".

"Operace převislého podbřišku patří k velmi vděčným operacím a na rozdíl od plastiky celé stěny břišní je rekonvalescence podstatně kratší. Ceny se pohybují kolem 25 000 Kč," odpověděl přesně, jasně a výstižně Doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc.

Na ostatní odpovědi tohoto známého odborníka se podívejte do celéjo on-line rozhovoru dole pod tímto článkem.

Náš odborník

Doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc.

Přednostou Kliniky plastické chirurgie 1. LF UK v Nemocnici Na Bulovce a vedoucí Centra komplexní chirurgické péče o ženy s onemocněním prsů téže nemocnice. Zároveň je vedoucím lékařem soukromé kliniky Esthé. Je autorem nebo spoluautorem více než 100 odborných prací, včetně učebních textů pro posluchače lékařských fakult.
 
Docent Měšťák je více než 30 let členem výboru Společnosti plastické chirurgie České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně (ČLS JEP), členem výboru a 1. místopředsedou Společnosti estetické chirurgie ČLS JEP, držitelem certifikátu odbornosti této společnosti, dále členem Mezinárodní společnosti plastické a rekonstrukční chirurgie IPRAS a Společnosti pro využití laserů v medicíně ČLS JEP. Dále je členem pracovní skupiny vědecké rady Ministerstva zdravotnictví ČR, členem akreditační komise, téhož ministerstva, kde zastává funkci předsedy této komise a členem zkušební komise pro atestace z oboru plastické chirurgie při Ministerstvu zdravotnictví ČR.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Kuriózní plastiky: Bez pupíku a bez bradavek

Test: Jaké vyšetření potřebujete a proč?

Varování: Vaše děti hloupnou, protože nečtou!

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama