reklama

Pohledné střelené dámy jsou naši klienti, říká plastik

Jak se pozná dobrý plastický chirurg? Podle toho, že svým pacientům operace a zákroky vymluví, pokud nejsou rozumné.

Foto: Isifa/Thinkstock

Jak se pozná dobrý plastický chirurg? Podle toho, že svým pacientům operace a zákroky vymluví, pokud nejsou rozumné.

Plastické a estetické operace se staly běžnou záležitostí. Někdy možná až moc. Náš dnešní host,  mezinárodně uznávaný odborník MUDr. Svatopluk Svoboda, patří k těm dobrým a zodpovědným lékařům, kteří nejdou po penězích. "Mějte rozum," napsal například čtenářce, která je nespokojená s  novými prsními implantáty o obsahu 450 ml. (což odpovídá velikosti D nebo E) a chtěla by ještě větší.

Náprava někdy není možná

Podle MUDr. Svobody, který je známým specialistou na úpravu prsou, záleži na tělesné konstituci, objemu hrudníku, svalstvu zad atd. "Nepřiměřená či nereálná přání se snažím svým pacientkám rozmluvit, a protože jsem už moc velký kluk na to, abych dělal nějaké nesmysly, raději takovou dámu neoperuji. Jistě se najde někdo, kdo ji za peníze operaci udělá, ale bohužel často takové pacientky pak přicházejí se žádostí o nápravu. Není to vždy možné a nikdy snadné," varoval známý plastický chirurg před přehnanými představami pacientek.

Doporučujeme: Téma: Plastika

Hodně dotazů proto směřovalo na životnost implantátů, tedy kolikrát za život bude muset dojít na reoperaci. "Nějaké pravidlo pro výměnu implantátů neexistuje. Jsou ženy, které mají implantáty bez jakýchkoliv problémů či výměn dlouhá léta," uvedl k tomu.
doktor Svoboda.

Padla i konkrétní cena za tento zákrok: "Každé pracoviště má svůj ceník, orientačně ale nejméně 30 - 40 tisíc," uvedl náš host.

Po kojení půl roku, raději déle

Časté byly dotazy i na úpravu prsou po kojení. "Rozumný plastický chirurg nebude žádná prsa operovat dříve, než za půl roku po definitivním ukončení kojení. Já ale doporučuji ještě delší odstup," uvedl MUDr. Svoboda.

Velmi zajímavý byl i dotaz na věková omezení. "Pohledné a trochu střelené dámy jsou častou klientelou plastických chirurgů. Vždy říkám, že důležitý je věk biologický - tedy jak se pacientka cítí a jak je zdravá - nikoliv kalendářní. Jistě by nebyla první starší dámou s implantáty, operoval jsem i starší," uvedl k tomu známý chirurg Svoboda..

Všechny jeho odpovědi na vaše otázky naleznete v on-line rozhovoru dole pod tímto článekm.

Náš odborník

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Kuriózní plastiky: Bez pupíku a bez bradavek 

Jedno jablko denně. Anorektička si problém nepřizná

Běžný dnešní vztah? Sex na prvním rande a nevěra

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama