reklama

Pohled do výstřihu: Jak mít hebkou hladkou pleť

Dejte svému výstřihu správnou péči. Odměnou vám bude lepší a zdravější vzhled a obdivné pohledy okolí.

Foto: Thinkstock

Sebehlubší výstřih ztratí své kouzlo, pokud je plný vrásek a pigmentových skvrn. Co proti nim dělat, jak se jich zbavit a vůbec jak pečovat o jemnou pleť kolem prsou, abyste oslnila v létě i v zimě?  

Nezapomeňte, že kůže ve výstřihu umí mluvit - kromě pokožky rukou nejvíc prozradí skutečný věk.  Dekolt žádá extra péči. Pokud mu dáte, co potřebuje, odměnou vám bude lepší a zdravější vzhled a obdivné pohledy okolí.

Největší nepřítel je cukr

Kůže potřebuje stejně jako zbytek těla správnou výživu. Aby byla zdravá, měla by z jídla dostávat vitamíny A, C, E, ze skupiny vitamínů B je to biotin. To znamená, že denně potřebuje živiny z ovoce a zeleniny - citrusů, rajčat, zelené zeleniny nebo mrkve.  Ty "správné" látky pro pevnou pleť v dekoltu obsahuje také potravinářská želatina vyrobená ze zvířecího kolagenu, červené řasy (ruduchy) nebo pupečník asijský (gotu kola), které dodávají tělu kolagen.

Doporučujeme: 8 největších chyb při výběru podprsenky

"Naopak nepřítelem kolagenu je cukr, sladkosti a potraviny, které cukr obsahují, protože se může podílet na změně struktury kolagenu. Dbejte taky na tolik omílaný pitný režim - hrudník potřebuje hydrataci také zevnitř, aby byly buňky pokožky "plné" a napnuté, nikoli suché, zašedlé nebo svraštělé," radí wellness koučka a zakladatelka kliniky estetické medicíny Petra Clinic Petra Řehořková.  

Střídejte teplou a studenou

Ve sprše namiřte na hrudník střídavě teplou a studenou vodu (nebo alespoň o něco chladnější), poslední proud by měl být vždy studený. Pokud nemáte na studenou vodu odvahu, přejeďte si několikrát dekolt kostkou ledu.

Ráno začněte s krémy

Než ráno vyrazíte do práce, vklepejte do pokožky krku a dekoltu hydratační krém, sérum nebo emulzi. Měla by obsahovat zvláčňující a pěstící složky, kyselinu hyaluronovou nebo kolagen a rozhodně UV filtr. Naopak by neměla být těžká, výživná ani na bázi oleje, aby se pod ním kůže nepotila.

Přečtěte si: Krásnější prsa i bez silikonu: Dívejte se!

Až se krém vstřebá, a minimálně 20 minut před odchodem, naneste na dekolt (a stejně tak i na obličej a krk) opalovací krém. Ve městě a do přírody používejte minimálně SPF 15. Opalovací krém noste, i když jste opálená dohněda nebo budete uvnitř budovy - UV záření proniká i přes skla oken a to i na opálenou pokožku. Nezapomeňte, že přemíra slunečních paprsků může způsobovat stárnutí kůže.

Pomozte si líčením a podprsenkou

Dekoltu pomůžete i líčením: přepudrujte si rýhu mezi ňadry bronzerem, nebo naneste tenkou vrstvu makeupu ve stejné barvě, jakou používáte na obličej. Dekolt bude působit přirozeně a mladistvě. Pokud sportujete, nezapomeňte na kvalitní, dostatečně pevnou sportovní podprsenku, která vaše vnady udrží na správném místě. Zabrání tak natahování a porušení vazivových tkání.

Do výstřihu se zapisují i neřesti

Snažte se omezit kouření a pití alkoholu. Kouření může mít vliv na ztrátu pevnosti a pružnosti vašeho dekoltu. A více než jedna sklenička alkoholu denně (pro ženy, u mužů jsou to dvě) je příčinou rychlejšího stárnutí organismu, včetně kůže. Pokud už si chcete dát alkohol, volte víno nebo ještě lépe vinný střik a zkuste úplně vynechat tvrdý alkohol a koktejly, které obsahují kromě více druhů alkoholu i spoustu sladidel.

Nevěšte hlavu

Posilování prsních a zádových svalů zlepší držení těla. Proto plavejte, dělejte kliky a pokud jste ještě více sportovně založená, vyzkoušejte veslování.  Deset minut cvičení denně udělá s vaším hrudníkem zázraky. A ještě jedna věc: nehrbte se a nevěšte hlavu! Nejen že vzpřímená působíte sebevědoměji, při shrbení se v dekoltu a na krku tvoří vrásky. Dávejte si pozor i na to, v jaké poloze máte hlavu, když si čtete na lehátku nebo v posteli.

Odličte se a jemně namasírujte

Aby váš dekolt zůstal krásný, nezapomínejte ho odlíčit. Poslední vatový tampon s odličovačem by měl zůstat úplně čistý. "Po odlíčení můžeme pokožku obličeje, krku a dekoltu prokrvit masírováním pomocí měkkého kosmetického kartáčku: postupujte krouživými pohyby od středu ke stranám a pak pleť ošetřete běžným nočním krémem," doporučuje MUDr. Petra Samková z Petra Clinic.

Pak vmasírujte kvalitní zpevňující krém, který podpoří vznik kolagenu, od klíční kosti vzhůru k dolní čelisti. Zpevníte tím pleť pod bradou a zabráníte vzniku dvojité brady. Na prsou vtírejte krém krouživým pohybem nahoru a do stran, ve tvaru osmičky. Účinek pravidelné ranní a večerní péče uvidíte po měsíci.

Spěte jen na zádech

Škodit dekoltu můžete i v noci, když spíte. Při poloze na břiše nebo na boku se totiž ve spánku stlačuje kůže do vrásek. Proto raději spěte na zádech.

Zapojte partnera

Skvělý způsob, jak zajistíte průtok krve a obnovu buněk v dekoltu, zajistí masáž. Dopřejte si ji jednou týdně nebo alespoň jednou měsíčně u kosmetičky, sama, nebo o ni požádejte partnera. Stačí, když si nalije pár kapek panenského olivového oleje nebo masážního olejíčku do zahřátých dlaní (teplé dlaně jsou důležité, aby byla masáž příjemná), vezme vaše prsa do rukou a při pohybu vzhůru prsty jemně zatlačí. Dál ať pokračujte krouživým pohybem po směru a proti směru hodinových ručiček.

Naneste masku!

Až si budete dávat masku na obličej, věnujte čas taky dekoltu. Na trhu je spousta přípravků určených pro zpevnění a hydrataci této oblasti, ale vystačíte si i s domácími zásobami. Na hrudník si naneste med s trochou tvarohu a vaječným žloutkem, nerozšlehaný vaječný bílek nebo nastrouhanou salátovou okurku s bílým jogurtem a kapkou olivového oleje. Po 20 minutách masku smyjte vlažnou vodou a kůži ošetřete krémem.

Pomozte si moderní medicínou

K malým "podvůdkům" na přírodě ženám pomáhá také estetická medicína. "Například ošetřením radiofrekvenčním přístrojem umíme téměř vrátit čas. Dokáže totiž viditelně omladit pleť až o pět let," prozrazuje Petra Řehořková. Při tomto zákroku se pomocí tepelné energie vyslané do podkoží malými jehličkami zahřívají a napínají kolagenní a elastinová vlákna. Tím se napne i kůže a nastartuje tvorba nového kolagenu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak se vám mění prsa ve 20, 30, 40 a 50?

Češi sní 3x víc soli, než by měli. Nejhorší je pečivo.

Podívejte se, jak cvičit oči. Nebudete potřebovat brýle!

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama