reklama

Chůze, cyklistika nebo jóga: Proč začít se sportem právě na podzim

Nevyšlo to na jaře s hubnutím do plavek? Nevadí, se sportem a formováním postavy můžete začít právě teď, na podzim. Z jakých aktivit vybírat, na co si dát pozor a proč je zrovna toto období tím nejvhodnějším?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Sportovat se dá v každé roční době a ani podzim není výjimkou. Naopak - troufáme tvrdit, že právě toto období je ideální pro začátek nebo objevování nových sportovních témat.

Ať už jste zvyklí sportovat pravidelně, anebo jste s fyzickou aktivitou dosud nenašli společnou řeč, pravdou zůstává, že pohyb je třeba. Udělá dobře tělu, vyčistí mysl a v dlouhodobějším horizontu bude mít nezanedbatelný vliv i na vaši krásu. Spokojenost s tělem se odrazí ve tváři, podobně jako na náladě a celkové energii, kterou vyzařujete.

A proč začít se sportem právě na podzim?

Jednoduše proto, že počasí stále přeje venkovním aktivitám, a mnohdy ještě o něco víc než v parném létě. Vzduch je svěží, sluníčko milosrdné a mráz daleko. Motivací vám mohou být i (stále ještě vzdálené) Vánoce a šance, že se na vás tolik nepodepíše obvyklé sváteční hodování a častější lenošení. Krom toho - zvyknete-li si na svou pravidelnou dávku pohybu - snadněji odoláte sladkým lákadlům a fyzická aktivita pro vás bude samozřejmostí, nebo vám dokonce začne chybět.

Které sporty vás budou na podzim nejvíc bavit a co vašemu tělu přinesou?

Více v grafice.

reklama
reklama