reklama

Podívejte se: Pět žen hubne - první dojmy

Taťána, Hanka, Bára, Zita a Veronika - těchto pět žen jsme vám představili jako odvážné krotitelky vlastních tuků. Jak jsou na tom po měsíci snahy?

Taťána, Hanka, Bára, Zita a Veronika - těchto pět žen jsme vám představili jako odvážné krotitelky vlastních tuků. Jak jsou na tom po měsíci snahy?

Ještě do konce dubna absolvovaly vstupní vyšetření - zdravotní, psychologické, vyšetření metabolismu i zátěžový test. Po tomto "maratónu", který trval od 9 až do 14 hodin, se všech pět statečných mohlo vrhnout do první fáze hubnutí. Vyzvedly si také jídelníčky sestavené na míru z předcházejících vyšetření, a přišla také první hodina cvičení ...

Taťána Demeterová

Můj první týden myslím že byl úspěšný, jídelníček jsem s menšími prohřešky dodržela, pohyb také a ještě se cítím lépe. Když zhodnotím těch prvních 14 dní, můžu říci, že se opravdu cítím lépe a není to klišé. Dodržováním jídelníčku, který je sestavný přímo "na tělo" mám pocit, že mám daleko více energie a nejsem unavená jako dříve. Na druhou stranu je to boj, ale dala jsem se na to, tak musím bojovat a vydržet!

Hana Kadečková

Už pár dnů se snažím dodržovat (s nějakými začátečnickými chybkami) na tělo šitý jídelníček. Koupila jsem si váhu, abych věděla, jaké porce mám předepsané. Udělejte to také. Bože, já se doteď přežírala. Jedna porce jídla v restauraci (případně doma u maminky), kterou jsem v pohodě snědla ještě i s polévkou a nějakým tím dezertem, vydá tak na dvě a půl, tři předepsané porce.

Například já mám jíst kvůli dostatku bílkovin maso 2x denně (oběd i večeře). Ale v množství 90 až 100 g v syrovém stavu. Dejte si na to také pozor. Asi opravdu jíme větší objemy, než by bylo zdrávo. Na druhé straně nezatracujme přílohy. Našla jsem je ve svém jídelníčku i k večeři. Mohu rýži, těstoviny, pohanku, kuskus a další, ale v množství před uvařením cca 40 g. Zelenina je nevyhnutelnou součástí večeře (i snídaně a oběda). Pokud jí jíte nedochucovanou olejem či solemi, můžete jí spořádat jakékoliv množství. Takže nezapomeňte, bezsacharidové večeře - takové to masíčko jen se zeleninkou - je blbost. Ale hlídejte si, kolik toho sníte.

Barbora Kodešová

se trochu opozdila s nástupem, protože si nejdřív vyjela na dovolenou. Taky cvičit začala později. Je tedy teprve u prvních dojmů:

Od p. Havlíčka a z jeho výpočtů a výpočtů celého týmu jsem se dozvěděla, že tím, jak jím málo, tím víc tloustnu, a že moje tělo už je dost unavené a zpomalené... Takže jak jsem očekávala, moje tělo si na to bude muset zvykat!

Nastala u mě docela veliká změna... Přijde mi, že myslím jen na jídlo a na to, kolik je hodin. A taky na to, abych dostatečně pila apod.

Další zlom byl ten, že každý večer, i když přijdu jakkoli unavená domů, si musím připravit oběd, svačiny a popřípadě i večeři. To pak jen ráno naházím do tašky a aspoň se v klidu nasnídám... Další věc je čas... přesněji čas ve škole. Občas tam docela dlouho nemám volno na to, abych se v klidu najedla. A někdy taky začínám tak brzy ráno (ve středu vstávám v 5 hodin), že mi potom večeře vychází na cca 15:00, což opravdu není čas na večeři a to potom trochu nevím, co s tím...

Jinak na "cvíčo" ještě nechodím. Teprve si domlouvám termíny. Ale příští týden jedu se školou na povinný cyklistický kurz, takže tam se určitě "rozhejbu" a připravím tělo na to, že bude muset něco dělat! :-)

Co mě také velice těší je, že lidé kolem mě mi říkají, že vypadám víc v pohodě, veseleji, a že už ani nejsem tak unavená. Což na sobě pociťuji také...

Zita Učíková

Proběhl další týden a mohla bych ho popsat jediným slovem, a to úspěšný. Uplynulý týden jsem se rozhodla změnit i místo obvyklých nákupů, nejjednodušší pro mě bylo, vždy zajet do Penny marketu nebo do Tesco, kde jsem už věděla, kde mají jaké suroviny a proto jsem se rozhodla, mám-li přemýšlet o tom, co a jak jím, že musím i více přemýšlet o tom, co nakupuji a tak jsem změnila obchod a začala jsem jezdit nakupovat do Billa.

K mému velikému překvapení jsem objevila celkem dost zajímavých potravin, které jsem začala zařazovat do svého jídelníčku, jako cottage, mozzarelu nebo špaldové těstoviny.

K mým fyzickým aktivitám, vzhledem k tomu, že se udělalo pěkné počasí, patřil především pohyb na zahradě a kolem domu, přeci jenom jarní úklid zabere hodně času a fyzické námahy. Docela mě překvapilo okolí, které si všimlo, že se měním, byť nemám skoro žádný váhový úbytek, tak přeci jenom asi vyzařuji jinou energii a to tu pozitivní.

V dalším týdnu Jídelníček mě hodně překvapil nebo spíše šokoval, často jsem od nejrůznějších poradců slyšela svačiny ano, ale stačí ovoce či zelenina a nyní zjišťuji, že to vše je zcela jinak. Takže můj dosavadní jídelníček byl úplná katastrofa! Snídaně ano, ale tak aby se neřeklo, svačina jenom to ovoce a veliký oběd a ještě větší večeře.

Desátý den jídelníčku s nadšením zjišťuji, že jsem si za celou dobu nevzpomněla na sladké, což je pro mě velmi příjemné překvapení. Pociťuji, že mám více energie a nejsem tak často unavená. Další co na sobě pociťuji už dnes jako velikou změnu, je dobrá nálada a dobrý pocit sama ze sebe.

Mám ráda motto "S úsměvem jde všechno lépe" a tak úsměv na tvář a do boje proti nadbytečným kilogramům.

Veronika Žáková

Mám za sebou vcelku úspěšný první týden, cítím se mnohem lépe, lehčeji. Dokonce mi připadá, že mám mnohem více volného času než dříve. Díky pohybu si připadám tak nějak veseleji a bezstarostněji.

Zjistila jsem, že jiná forma jídelníčku není vůbec tak náročná, jak jsem si nejdříve myslela. Očekávala jsem větší peněžní i časovou náročnost, ale nestalo se tak. Stále ale zápasím s tím jak jídlo během dne rozložit.

Další týden týden jsem absolvovala první hodinu cvičení. Utekla celkem rychle. Teď mě čeká pravidelné cvičení doma. Poctivě při každé procházce zatahuji bříško, srovnávám záda, kolena a kotníky a vytahuji krk k výšinám.

S dodržováním jídelníčku to jde zatím poměrně dobře, jen se musím pokusit odbourat stres z práce. Už se těším na další cvičení.

Nejsou na to samy

Pomoc, radu i praktické návody celé pětici jim v rámci preventivního prgramu Změním se - kondice pro "Zdraví jako vášeň" poskytují známi odborníci:

-Ing. Petr Havlíček, absolvent VŠZ v Brně, nejznámější specialista na výživu v ČR. Od roku 1994 se specializuje na doplňkovou a sportovní výživu, a na nutriční programy pro úpravu hmotnosti

-PhDr. Marta Boučková, sympatická psycholožka, specialistka na životní peripetie

-Martin Šťastný, absolvent FTVS, trenér s bohatými zkušenostmi z vrcholového sportu. Dnes spolupracuje s Facefitness a je vedoucím Diagnosticko-relaxačního studia

-Všichni tři odborníci se podílí na projektu Změním se - kondice, který opět pořádá Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky (ZP MV ČR), druhá největší veřejná pojišťovna na území ČR.

"ZP MV ČR" má za sebou již 17 let úspěšné činnosti a je otevřena všem věkovým, sociálním a profesním skupinám obyvatelstva. Jejích služeb v současné době využívá téměř 1 130 000 klientů, kteří pochopili, že zdraví je nejcennější hodnotou lidského života.

Jaké jsou výhody ZP MV ČR:

-přispívá na některá vyšetření a očkování nad rámec veřejného zdravotního pojištění

-přináší široké spektrum slev a výhod

-vytvořila unikátní službu KARTA ŽIVOTA, s kterou se vám dostane ještě rychlejšího a cíleného zásahu lékařů záchranné

-poskytuje nejjednodušší administrativu pro OSVČ

-poskytuje bezkonkurenčně výhodné cestovní pojištění

-přináší zajímavé preventivní programy na rok 2011

Více informací naleznete na www.ZdraviJakoVasen.cz

Stach: Nenechám si vzít radost ze života. Dnes jsem klidnější, věda nám dala řešení | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama