reklama

Plastika se dá dělat bez jizev, říká MUDr. Měšťák

Plastika by měla působit přirozeně, říká MUDr. Měšťák.

Foto: Isifa/Thinkstock

Plastika by měla působit přirozeně, říká MUDr. Měšťák. 

"V naprosté většině případů je možné provést operaci tak, aby ruka chirurga viditelnou stopu nezanechala," připomíná MUDr. Ondřej Měšťák,  syn slavného otce a  nestora plastické chirurgie Doc. MUDr. Jana Měšťáka, CSc.

Na kolik přijde plastika břicha?

K nejčastějším požadavkům patří prsa, víčka, bříško nebo obličej - a to byla také témata, na která vaše dotazy směřovaly nejčastěji. Doktor Měš´ták uvedl i ceny, na které jednotlivé zákroky přijdou. Například zmenšení velkého břicha stojí 35 až 40 tisíc korun - a vyřeší i problémy, na které je každá dieta či cvičení krátké.  Na ceny ostatních zákorků se podívejte do lékařových odpovědí.

Doporučujeme:  Kuriózní plastiky: Bez pupíku a bez bradavek

Doktor Měšťák zároveň pžiznal, že některé problémy zatím ani plastika vyřešit neumí. Příkladem jsou strije, kde je účinnost vždy jen částečná.  

Kdy je plastika nereálná?

"Pokud si nejsem jistý přínosem operace, tak ji neprovádím," přiznal v jedné ze svých odpovědí doktor Měšťák mladší. "Odmítám zákroky, které nebudou mít dostatečný efekt za cenu operace a jizev," dodal.. Zhruba 15 % klientů dnes plastičtí chirurgové nemohou přijmout kvůli nereálnosti požadavků..

Náš tip: Tipy, jak udržet mládí. Plastiku nepotřebujete

Zajímavý byl i názor MUDr. Měšťáka na herečku Angelinu Jolie, její operaci a boj "za zdravá prsa: "Myslím si, že její rozhodnutí vyjít se svým problémem na svět bylo velmi odvážné. Odezva v celém světě byla nesmírná. Ženy se začaly více zajímat o prevenci rakoviny prsu. Je to zdaleka nejčastější nádor u žen, onemocní každá 10 žena. Operaci jako u Angeliny Jolie provádíme na naší klinice pravidelně u BRCA positivních pacientek. Tyto ženy mají 90% riziko vzniku nádoru prsu během svého života. Operací se jim riziko sníží na 5%.

Na další zajímavé dotazy a odpovědi MUDr. Ondřeje Měš´táka se podívejte dolů pod článek do on-line rozhovoru.

Náš odborník

MUDr. Ondřej Měšťák

Působí jako plastický chirurg na klinice Esthé. Na odborném poli je žákem doc. MUDr. Jana Měšťáka, CSc. Současně pracuje na Klinice plastické chirurgie nemocnice Na Bulovce a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, kde provedl poprvé v naší republice rekonstrukci prsu po ablaci s užitím přenosu tukové tkáně obohacené o kmenové buňky. Zabývá se celým spektrem plastické chirurgie, kromě estetické chirurgie zejména rekonstrukcemi prsů po onkologických onemocněních a rekonstrukcemi břišní stěny. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Plastika ženských genitálií: Móda, nebo nutnost?

Zlomené srdce je oficiální diagnóza. Dá se z něj zemřít

Dosáhněte svého i beze slov: Řeč těla

Evropské dotace půjdou na vědu a moderní technologie | Video: Petr Šoukal
reklama
reklama
reklama