reklama

Plastika horních víček: Nejde jen o kosmetické, ale i zdravotní hledisko

Kůže očních víček patří k nejjemnějším a nejtenčím na celém těle a je neustále v pohybu: Každý člověk mrkne až 14 000 za den a to nemluvíme o jiných pohybových aktivitách oka. Je někde široko daleko větší sportovec? Těžko.

Foto: iStock

Extrémní namáhání očí hodinami strávenými pod umělým osvětlením, anebo sledováním televize a displeje počítače, mobilu či tabletu víčkám rozhodně neprospívá.

Potrápit je ale může i tak přirozená věc, jako je stárnutí.

Na pomoc přichází blefaroplastika

Kvůli stárnutí jsou oční víčka často povislá a mohou negativně ovlivňovat zrak."Komplexní zákrok blefaroplastiky, tedy plastiky víček, včetně následných doladění injekčními preparáty pomůže pacientům vizuálně omládnout o 5 až 15 let," přidává nespornou výhodu chirurgické úpravy víček primář Ústavu estetické medicíny Dušan Záruba.

Operace víček se zvýšila o 40%

Poptávka po plastických operacích víček se podle primáře Dušana Záruby za posledních pět let zvýšila až o čtyřicet procent. Většina lidí se pro ni rozhodne hlavně kvůli funkčním problémům, operace očím odlehčí a sníží jejich únavu. Mezi důvody patří také vliv povislých víček na vzhled - úsměv kvůli tomu působí smutně a unaveně a ani nanášení očních stínů, linek nebo řasenky nebývá jednoduché. S povadlými víčky se nejčastěji setkávají lidé ve středním věku, u nichž kůže časem povoluje vlivem gravitace a postupného stárnutí. Při vrozených problémech se zeslabenou strukturou dolních víček však operace podstupují i dvacátníci a třicátníci.

Oční chirurgové upraví i vrásky kolem očí

Odstranění přebytečného množství kůže pomáhá zlepšit vidění a rozšířit zorné pole. "Plastická operace víček u nás patří k častým zákrokům, pacienti se z pochopitelných důvodů v této záležitosti svěřují svému očnímu chirurgovi, který má tu nejvyšší odbornou znalost očí a jejich okolí. Upravujeme také vrásky kolem očí a mezi obočím, co nejjemněji k tomu používáme injekční terapii," vysvětluje primářka kliniky DuoVize, Lucie Valešová.

Krátké řasy? Žádný problém

Vedle úpravy víček a vrásek je zejména pro ženy vhodná také péče o řasy. Příroda ale nebývá spravedlivá, a ne všechny ženy mají takové řasy, jaké by chtěly. Podpořit růst a hustotu řas lze speciálními kapičkami bimatoprost. Jejich aplikace je snadná, napřed je ale nutné důkladné vyšetření a rozhodnutí očního lékaře, včetně zácviku v používání kapek. Lékař prověří stav očí a vyloučí jejich chronické záněty nebo vady. První účinek kapek je znatelný již za tři až čtyři týdny, kdy se řasy prodlouží a prohnou, a vydrží tak dlouho, dokud řasy přirozeně nevypadají. O metodu je mezi ženami značný zájem.

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama