reklama
 

Petra, Míša a Katka statečně hubnou dál. Jak si vedou?

Katka, Michala a Petra s námi a s KetoDiet hubnou už dva měsíce. A výsledky jsou pořádně vidět!

Foto: Žena

Petra, Michala a Katka statečně drží keto dietu už dva měsíce. Mají za sebou první měření, které je motivovalo, aby pokračovaly dál. Každé se podařilo zhubnout skoro deset kilo a zbavit se deseti centimetrů přes boky.

Všechny tři dámy hubnou za podpory výživové poradkyně z KetoDiet. Svůj boj pro vás fotografují a průběžně zasílají informace. Partner hubnoucí výzvy ZetBook jim za jejich snahu slíbil fotoknihu, kterou si každá z nich vytvoří z fotek pomocí aplikace přímo v mobilu.

V druhé etapě přidaly na jídelníček jedno normální jídlo a čtyři keto potraviny. Kromě vyvážené stravy je čeká i pohyb. K tomu jim pomáhá program www.onlinefitness.cz, kde si mohou zacvičit podle videa online nebo ze záznamu. Jak si vedou?

Petra je po prvních dvou měsících nejvíce zklamaná z reakcí, které se objevují v komentářích pod články, ale nevzdává se. "Lidé z mého okolí si všímají, že jsem shodila a jejich pochvaly mě těší.

Přiznává, že cvičení bylo ze začátku docela těžké, ale tělo si zvyklo. "Se cvičením podle onlinefitness.cz jsem měla trochu problémy, než jsem pochopila, jak to funguje. Když lekce nestihnu odcvičit přímo, můžu si je pustit ze záznamu. Začala jsem ještě jezdit i na kole a na orbitreku. Bolelo mě celé tělo, ale teď už je to brnkačka."

Katka si dobrovolně zvolila, že si první fázi KetoDiet prodlouží o týden. Co to znamená? Pětkrát denně jí pouze keto potraviny: kaše, polévky, omelety. "Vůbec mi 'Keto bašty' nevadí. Nejvíc ujíždím na nudlové polévce, tu musím mít denně. Zřejmě jsem si vypěstovala závislost," dodává s úsměvem na tváři. "Hubnutí jde báječně. I okolí si už všímá, že došlo k určité změně, což mě velmi těší. Já velkou změnu poznávám hlavně na oblečení. Je mnohem volnější a cítím se v něm dobře."

U on-line cvičení jí nevyhovují časy a ze záznamu se nedívá, ale našla si jiný způsob. "Na internetu jsem objevila cvičení, které trvá půl hodinky a naprosto mi vyhovuje. Po něm ještě pár cviků na nohy a břicho. Jednou týdně chodím do sauny a začala jsem i s jízdou na kole."

Doporučujeme: První setkání dam z hubnoucí výzvy. 10 kg je dole!

Michala svůj druhý měsíc shrnula takto: "Nějak jsem nevěřila, že to dotáhnu až tak daleko, myslela jsem, že to bude těžké, ale zvyknout si na nový denní režim bylo překvapivě snadné. Když to tak vezmu, tak celý den pořád jím. Co víc si přát. Jíst každé tři hodiny a hubnout je opravdu super. Navíc už z okolí přichází pozitivní reakce. Musím říct, že se to mooooc hezky poslouchá a navíc mi přítel začal říkat, ty můj hubeňoure."

A i Míša do svého denního režimu zařadila pohyb. Stíhá ho dvakrát až třikrát týdně. Většinou jde o canicross, běhání se psem, i když přiznává, že jde spíše o rychlejší chůzi, než získá kondičku. "V den, kdy nestíhám canicorss, cvičím na břicho. Kupodivu se ke mně přidává i přítel. Ve dvou se to lépe táhne," dodává na závěr.

Druhá fáze hubnutí: Přidat normální jídlo

Během druhého měsíce hubnutí dámy zařadily na jídelníček jedno normální jídlo. A řídí se touto tabulkou, ze které si mohou vybrat vždy jednu potravinu.

 • 150 g krůtího nebo kuřecího maso (gramáž po úpravě)
 • 120 g králičího maso nebo zvěřiny (gramáž po úpravě)
 • 120 g hovězího maso nebo telecího maso (gramáž po úpravě)
 • 100 g jehněčí či skopové kýty
 • 180 g ryb (pstruh, losos, tuňák - gramáž po úpravě)
 • 120 g tofu

 • 150 g sójového masa
 • 100 g mořských plodů
 • 120 g drůbežích nebo hovězích jater
 • 80 g libové šunky od kosti
 • 150 g šmakoun plátky
 • 2 celá slepičí vejce
 • 150-200 g sýru Cottage
 • 100 g syrečků

Už brzy vám přineseme nové fotografie a informace z druhého setkání. Bude se přeměřovat a vážit a my jsme hodně zvědaví, jaké budou výsledky po dvou měsících.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Stres: Zabiják křivek. Jak se ho konečně zbavit?

5 potravin, které tělu dobijí baterky a co naopak nejíst?

Nemoci dýchacích cest. Ptejte se on-line


Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama