reklama

Petr Havlíček: Zdravá strava je jen třetina úspěchu

Pokud jste se rozhodli žít zdravě, bez pravidelného pohybu se neobejdete. Cvičení totiž ovlivňuje nejen naší hmotnost, ale také zdraví.

Foto: vimcojim.cz

Pokud jste se rozhodli žít zdravě, bez pravidelného pohybu se neobejdete. Cvičení totiž ovlivňuje nejen naší hmotnost, ale také zdraví.

"Věděli jste, že když chcete zhubnout, tak strava tvoří pouze třetinu vašeho úspěchu? Zbytek je pohyb a dostatek relaxace," říká Petr Havlíček odborný garant iniciativy Vím, co jím a piju. Pravidelnou sportovní aktivitou předcházíte riziku obezity a snižujete riziko onemocnění jako jsou vysoký krevní tlak nebo cukrovka.

Posilujte správně

Začít s pravidelným pohybem můžete kdykoli. Je však důležité, dodržovat základní pravidla. Velmi často se stává, že po letech bez sportování to lidé s posilovnou přehánějí, zničí se během pár návštěv a pak další měsíce nic nedělají.

Více rad a tipů o správném pohybu a cvičení se dozvíte na videu!

"Každý, kdo chce začít cvičit, musí nejprve posílit tělesné jádro. Tedy břišní svaly, hluboké břišní svaly, svaly pánevního dna, dýchací svaly a svaly kolem páteře. Poté už může přejít k posilování na strojích, které pomáhá nabrat tělesnou svalovou hmotu," radí osobní trenérka Dita Šípková.

Pro získání kondice, jsou dobrá například spinningová kola, a když chcete zhubnout, volte kardio stroje (běžecký pás, rotoped) nebo pohyb venku.

"Pohyb venku splní nejen to, co od něj očekáváte, ale navíc má určitou nadstavbu. Zvýší se vám produkce hormonů dobré nálady. Nejzákladnějším pohybem, který nás udrží v dobré kondici, je chůze. Pro udržení dobrého zdravotního stavu stačí, když nachodíte 10 000 kroků denně, dodává Havlíček.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Petr Havlíček: Jíst zdravě se dá i bez nadité peněženky

Petr Havlíček radí: Jak kombinovat stravu s pohybem

Jak se zdravě najíst i po padesátce, radí Petr Havlíček

Macaulay Culkin se vyjádřil k odstranění Trumpa v Sám doma 2. Podpořil bizarní nápad | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama