reklama

Otázka moderní doby: Je velký zadek hezký?

Ještě nedávno si skoro každá žena přála mít zadek menší, ale doba a móda se mění. Ve světě frčí móda pořádných pozadí, k nimž často vede cesta přes operační stůl. A u nás?

Foto: Isifa/Thinkstock

Ještě nedávno si skoro každá žena přála mít zadek menší, ale doba a móda se mění. Ve světě frčí móda pořádných pozadí, k nimž často vede cesta přes operační stůl.

Tyto zákroky mají velkou tradici v Jižní Americe a obliba roste i v USA, zejména díky světoznámým "prdelkám" celebrit jako jsou Kim Kardashian, Jennifer Lopez, Beyoncé, Coco Austin, Eva Mendes a další. Ženy si je nechávají zvětšovat různými, často i nelegálními způsoby. A někdy až do bizarních velikostí a tvarů.

Radši hezký než velký

Češky zatím o velké plné zadky nestojí, ale někdy si nechají jejich objem upravit ženy s plochým nebo pokleslým pozadím, případně s nějakým druhem asymetrie

"Zvětšení je možné jednak vlastním tukem (fatgrafting), což je čím dál víc populární. Ideální je pro pacientky, které primárně potřebují liposukci. Při ní odsajeme tuk například z boků nebo zevních stehen. Ten po zpracování aplikujeme téměř po kapkách do podkožního tuku nebo i svalu hýždí," popisuje uznávaný plastický chirurg MUDr. Libor Kment z kliniky plastické chirurgie Esthé.

Doporučujeme: Nejlepší cviky na zadek

Výhodou je, že se jedná o vlastní tkáň, která je snášena bez komplikací. Nevýhoda pak spočívá v tom, že je potřeba relativně velký objem tuku, který nelze získat u každé pacientky. Myslete také na to, že tuk se časem z velké části vstřebá, dokonce ze 30 až 70%, a proto je většinou potřeba zákrok ještě opakovat.

Někde přidat, jinde ubrat

  • Brazilským liftem hýždí je označována metoda, kdy se odsaje tuk z boků, liposukcí se vymodeluje i horní část hýždí a boků, a získaný tuk se současně aplikuje do pozadí.
  • "Další možností je vložení silikonového implantátu. Jedná se o obdobu zvětšování prsů. Speciální gluteální implantát se umísťuje z tenkého řezu mezi hýžděmi obvykle do prostoru mezi hýžďovými svaly," přibližuje doktor Kment metodu, která je u nás  využívaná zatím jen minimálně. Výhodou je okamžitý efekt a relativně velký dosažený objem při jednom zákroku. Nevýhodou jsou rizika spojená s implantací cizího tělesa, jako třeba jeho opouzdření, pooperační krvácení, infekce nebo posunutí implantátu.
  • Výplň injekčními přírodními nebo syntetickými materiály není příliš běžná. Je totiž potřeba velkého objemu látky, což znamená vysokou cenu. Navíc aplikace těchto látek do tkáně přináší zdravotní rizika. Rozhoduje pěkný tvar

Složitější než operace prsou

V Evropě i u nás je daleko častější zmenšování nebo tvarování pozadí. "Nejvíce se setkáváme s podkožními nadbytky na vnější straně stehen, při kterých se pozadí jeví jako velmi široké. Na dojem z tvaru hýždí má vliv i tvar a objem podkožního tuku v oblasti boků. Vymodelujeme-li liposukcí tyto krajiny, pak je dojem ze zadečku úplně jiný," říká chirurg Kment..

Odsávání tuku přímo z hýždí není tak obvyklé a musí být provedeno s velkou opatrností, aby při nadměrném úbytku podkožního tuku nedošlo k povolení a poklesu kůže a tím celého pozadí. Proto se hodí jen pro mladší ženy s pevnější a elastickou kůží.

Při povolené kůži je nutné provést nadbytečnou část odstranit buď v dolní části hýždí, kdy se jizva schová v rýze pod zadečkem, nebo nad hýžděmi a v dolní části zad. Pak je možné provést i lift (vytažení) hýždí směrem vzhůru. Bohužel, na rozdíl od prsů není úprava tvaru a velikosti zadečku nijak jednoduchá.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nebezpečí velkých zadků: Ušetřit se na nich nedá

7 věcí, které vedou k depresi. Dejte si na ně pozor

Bylinkářka radí: Jak na choroby podle horoskopu?

 

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama