reklama

Nejúčinnější metoda proti celulitidě

Krémy, skořicové zábaly, masážní a lymfodrenážní přístroje - nejrůznější produkty slibovaly, že zatočí s celulitidou. Marně. Navíc ze všech stran slyšíme, že pomerančová kůže je dědičná a nelze se jí zbavit. Hodně žen proto rezignovalo. Není ale důvod lámat hůl - spolehlivá metoda opravdu existuje!

Foto: Profimedia.cz

Krémy, skořicové zábaly, masážní a lymfodrenážní přístroje - nejrůznější produkty slibovaly, že zatočí s celulitidou. Marně. Navíc ze všech stran slyšíme, že pomerančová kůže je dědičná a nelze se jí zbavit. Hodně žen proto rezignovalo. Není ale důvod lámat hůl - spolehlivá metoda existuje!

Samotná celulitida vzniká nahromaděním nadbytečných tuků v podkoží. Bohužel, kvůli estrogenu postihuje především ženy. V prvním stádiu je vidět pouze, když zmáčkneme kůži. Ve druhém stádiu jsou dolíčky znatelné již při ostrém osvětlení. Třetí stádium ukazuje celulitidu nezávisle na osvětlení nebo na tom, jestli sedíme či stojíme. Při čtvrtém stádiu již vidíme hrubé nerovnosti na pokožce.

Lymfatické masáže

Jednou z příčin pomerančové kůže je také špatný oběh lymfatického systému. Pro jeho zlepšení pomáhají lymfatické masáže, které jsou nejen účinné, ale i velmi příjemné. Cílem této masáže je rozproudit tok lymfy v podkoží, která nese nahromaděné odpadní a toxické látky.

Provádí se velmi jemným a mírným tlakem přesně po sobě jdoucími hmaty. „Dobře provedenými pohyby dochází k rozbití podkožního tuku a zmírnění celulitidy," vysvětluje masérka Andrea Vachková z wellness zóny Grund Resort Golf & Ski. Navíc u lymfatické masáže může dojít i k úbytku přebytečných centimetrů u problémových partií.

Zázračná skořice

Vyzkoušejte také kosmetické zábaly, které vám sice viditelnou celulitidu neodstraní, ale jsou ideální při prevenci proti pomerančové kůži. Navíc si je můžete připravit i v pohodlí domova.

Velice účinný je například skořicový zábal, který zlepšuje spalování tuků a podporuje krevní oběh. Toto aromatické koření nepatří pouze do kuchyně, ale můžeme ho použít i při boji za lepší postavu, protože skořice zahřívá pokožku, čímž dochází k otevírání cév a odbourávání podkožního tuku, který způsobuje celulitidu.

Domácí zábal

Zábal si připravíme ze dvou kelímků bílého jogurtu, pár kapek olivového oleje a pěti lžic skořice. Směs rozetřeme na postižená místa a opatrně převážeme folií, která zajistí, že se nám toxiny lépe vyplaví z těla. Lidé s citlivou pokožkou by se měli připravit na to, že skořice může trochu nepříjemně pálit, ale jak říkaly naše babičky, pro krásu se nebojme trochu trpět.

Nohy by měly být obalené minimálně 30 až 45 minut -  tedy čím déle, tím lépe. Nezapomínejte také dodržovat pitný režim, pravidelně jíst, méně solit a po sprchování masírovat nohy lufou.

Nejúčinnější metoda proti celulitidě

Pokud již celulitida naše tělo navštíví, nemazleme se s ní a co nejefektivněji ji vyprovoďme zase pryč. Vhodná strava pomůže pomerančové kůži předejít, ale samotná ji nezastaví. Stejně jako "zázračné" krémy a gely. Zhubněte - a celulitida zmizí jako mávnutím proutku.

„Anticelulitické prostředky nemají samy o sobě výrazný efekt proto, že neřeší příčinu problému, tedy usazování tuku a odpadních látek v podkoží. Pomerančové kůže se však můžete zbavit tím, že změníte životosprávu," upozorňuje však Kristýna Galová z brněnského Institutu redukce a prevence nadváhy kompliment.

Zhubněte - zmizí sama!

Nejlepší je aktivní pohyb, kterým lze zbytečné hromadění tuku v podkoží zmírnit. Během cvičení se odplavují toxiny a snižuje se tím množství nevzhledných dolíčků - a zároveň hubnete.

Nebaví vás klasická posilovna? Zkuste si zacvičit CrossFit, nový fitness trend, který je založen na silovém tréninku. „Jedná se o neustále se obměňující jednoduché, funkční pohyby, které jsou cvičeny s vysokou intenzitou. Propojuje základní prvky gymnastiky, atletiky a silového tréninku - při CrossFitu děláte sedy lehy, kliky či skáčete přes švihadlo," vysvětluje Jana Kovalovská, zástupce značky Reebok, která sdílí spolu s CrossFit programem tutéž filozofií.

Více o CrossFitu se můžete dozvědět na www.reebok-crossfit.cz. Pravidelným posílením svalů kritických partií docílíme výrazného úbytku celulitidy.

--------------------------------------------------------------------------------

Jak zhubnout? Nebo vyzkoušet  masáže proti celulitidě?

Dámy si vyměňovaly prádlo. Výzvu si užila i Jennifer Lopezová | Video: Instagram, TikTok, Twitter, Facebook
reklama
reklama
reklama