reklama

Nedaří se vám otěhotnět? Vyzkoušejte cvičení Infinity

Někdy to jde okamžitě, jindy musí rodiče vynaložit trochu více úsilí... Co všechno může pomoci k tomu, aby žena otěhotněla?

Foto: iStock

Samozřejmě, že se nabízí odpověď: nemyslet na to. Jenže tahle rada většinou úzce souvisí s okřídleným: "necháme tomu volný průběh", což je prvotní, natěšená fáze všech rodičovských snaživců.

A když něčemu necháte volný průběh a nemyslíte na to,  a stejně se nic neděje, je možná opravdu dobré, jít tomu štěstíčku malinko naproti. Čím vším můžete podpořit úspěšné otěhotnění? 

1) Kyselina listová

Pokud se rozhodnete pro početí, je dobré začít brát vhodné doplňky stravy s obsahem kyseliny listové, která působí preventivně proti defektu neurální trubice u dítěte. Pravidelné užívání doporučených dávek kyseliny listové snižuje riziko těchto vrozených vad o padesát až sedmdesát procent.

2)  Mateří kašička 

Mateří kašička je ukázkou toho, co dokáže dokonalá výživa. Ze včelích zárodků, které jsou touto "superpotravou" krmeny jen první tři dny života, se vyvinou drobné dělnice, které žijí jen pár týdnů. Zato geneticky zcela totožná včelí královna, která mateří kašičku konzumuje po celý život, dorůstá dvojnásobné velikosti a dožívá se až pěti let. Mateří kašička podporuje regeneraci organismu, ovlivňuje kvalitu spermií a vajíček. Koupíte ji v tobolkách coby doplněk stravy nebo ji můžete užívat jako součást medu.

3) Pohyb a zdravá životospráva

Pokud máte sedavé zaměstnání, programově si hledejte činnosti, které vás vytrhnou z tohoto stereotypu. U žen může mít neustálý tlak na svaly pánevního dna fatální důsledky právě v podobě nemožnosti otěhotnět. Dobré je zamyslet se také nad stravou, ale zase to nijak nepřehánět, jak se super zdravou výživou, tak s úplnou abstinencí. 

4) Cvičení Infinity

Dříve na neplodnost platilo cvikčení podle Ludmily Mojžíšové. Dnes slaví úspěchy metoda Infinity."Můžete mít nevyvážené pánevní dno včetně celého postavení těla a změny poměrů v pánvi. Tím dochází k horší funkci i pánevních orgánů včetně reprodukčních. Proto může mít vhodně zvolené cvičení velmi významný vliv při odstraňování funkční neplodnosti nejen u žen, ale i u mužů. Cviky přitom nemusí být vůbec náročné. Naopak, mohou být prováděny pouze v milimetrech, a tak si je můžete zacvičit téměř kdekoliv, aniž by to někdo jiný věděl. Vyzkoušejte cviky se speciální rehabilitační metodou Infinity method, a uvidíte sami," říká primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí Michaela Tomanová.

Příklad cvičení Infinity: Sedneme si vzpřímeně, pokud to lze, na kraj židle, nohy rozkročíme na šířku ramen. Paže skrčíme v lokti, opřeme se malíkovou hranou o střední část stehen. Odtlačíme se horními končetinami od stehen, dolními končetinami od podlahy, pánví resp. sedacími kostmi se odtlačíme od židle, jen velmi jemně - narovná se pánev a současně dochází ke stažení spodní části zadečku a pánevního dna, narovnáme se, vytáhneme hlavu nahoru. To znamená, že se odtlačíme o ruce, zadeček a nohy, jako bychom chtěli vstát a celé tělo se nám samo napřímí a současně se aktivuje pánevní dno.

Vláda selhala, neumí ani vydat opatření podle návodu, říká expert k rozhodnutí soudu | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama