reklama
 

Necháváte se na cesty připojistit? Vyplatí se to

Připojištění cenu cestovního pojištění zvyšují, jejich sjednání se ale vyplatí

Foto: Aspen.pr

Podle odborníků se cena cestovního pojištění s různými připojištěními zvyšuje, jejich sjednání se ovšem vyplatí. Porovnávač ČeskéPojištění.cz, který srovnává ceny českých pojišťoven, provedl své modelové kalkulace.

Základní cestovní pojištění pro týdenní zimní dovolenou je možné pořídit již za osmdesát tři koruny, připojištění rizikových sportovních aktivit poté stojí skoro o sto korun více. Připojištění je dobré volit podle druhu aktivit na horách provozovaných. Některé pojišťovny totiž za rizikový sort považují i sáňkování. Připojištění rizika úrazu, ztráty zavazadel a odpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám může cenu týdenního pojištění zvýšit na 273 korun. Ovšem šance, že do někoho na sjezdovce omylem vrazíte a zraníte ho, je vysoká.

Výrazně mohou při cestě na zimní dovolenou ušetřit rodiny s dětmi. Čtyřčlenná rodina může za týdenní dovolenou při zmíněných připojištěních zaplatit 588 korun. Rodiny také často využívají pojištění storna zájezdu.

Dobře zvolené pojištění pokryje všechna obvyklá rizika zimní dovolené, přesto žádná pojistka nepokryje problémy při porušení různých předpisů, například tabulky se zákazem vstupu v horských oblastech.

„Cestovní pojištění je možné sjednat během pěti minut. Pokud investujete dalších pět minut do pročtení pojistných podmínek, určitě si sjednáte přesně takové cestovní pojištění, abyste byli v případě vzniklých problémů dostatečně kryti," říká Roman Sznapka, produktový manažer portálu ČeskéPojištění.cz.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama