reklama
 

Naučte se očistit zvenku i zevnitř. Návod pro nový rok

Zbavte se negativních emocí. Uleví se vám nejen na duši, ale dokonce i na těle.

Foto: Isifa/Thinkstock

Co přinese nadcházející nový rok? Ne každý čelí jeho výzvám s radostným očekáváním. Zbavte se negativismu a očistěte se na duchu i na těle.

Nějaké problémy má dnes asi každý. To, čím se lidé mezi sebou liší, je přístup k nim a jejich řešení. Zatímco dosud do nás odborníci hustili, že nejlepší je o nich mluvit, dnes se přiklánějí k opaku.

Jděte dál

Čím víc se v problémech vrtáte a rozebíráte je, navíc pořád dokola se stejnými lidmi, tím víc se ocitáte v jejich zajetí a trčíte pořád na stejném místě. Navíc fňukaly vlastně nikdo nemá rád. Samozřejmě záleží na druhu problému, ale obvykle bývá lepší ho prostě přejít a vyrovnat se s ním.

Studie, zveřejněná v odborném časopise Behavior Research and Therapy tvrdí, že nejlepším způsobem, jak se zbavit negativních myšlenek, je nepotlačovat je, ale přijmout. Vzít je jako fakt a jít dál. Pomoci nám s tím může odvedení pozornosti - soustředěním na práci, ale i na zábavu. Známá je například úloha endorfinů, které se vylučují po cvičení a pohybu. Zkuste to!

Doporučujeme: Mluvíte sprostě? Vědci to schvalují!

Dobrým tipem je také zásada "vyspat se na to." Mnoho vědeckých výzkumů potvrdilo, že mozek funguje i během spánku a velmi často podvědomě přinese řešení nepříjemné situace sám. Ráno také býváme optmističtější, takže nechte mozek dělat svou práci a vy si mezitím odpočiňte.

Přeprogramujte si hlavu!

Nejsnáze špatné myšlenky zaplašíme pozitivním jednáním. Možná vám to připadá jako hloupost, ale je vědecky potvrzeno, že pokud si v duchu - a nebo klidně i nahlas - budeme opakovat povzbudivá hesla, přeprogramujeme tak původní nastavení.

Psycholog Edward G. Brown v magazínu Business Insider ale doporučuje nejen staré známé: "Já to zvládnu!", doprovázené vizuální představou úspěšného vyřešení situace. Navíc bychom prý měli svou mantru opakovat, a to důrazně, při každé příležitosti. Jen tak "chybný" čip v našem mozku nahradí tím správným.

Negativní myšlenky ničí zdraví

Negativní emoce nám otravují nejen psychiku, ale rovnou celý organismus. Nikdo dnes už nepochybuje o tom, že psychika má přímý vliv na fyzické zdraví, platí to ovšem i naopak. Problém je, že klasická medicína se příliš zaměřuje na postižení fyzických neduhů a nevnímá symptomy signalizující nějakou poruchu celostně. Na zdraví člověka je třeba dívat se jako na spojení zdravé emocionality a zdravého těla.

Internet se přímo hemží tipy na zaručené diety a kúry pročišťující organismus od jedovatých toxinů. Návody na to, co máme jíst, pít a jak se hýbat, najdeme téměř všude. Málokdo nám však řekne, že za organismus zanesený toxiny mohou být zodpovědné také negativní emoce.

Tělo a duše tvoří celek

Cítíte se často unavení a vyčerpaní, aniž byste k tomu měli reálný důvod? Trpíte příznaky alergií, častými bolestmi hlavy, zažívacími obtížemi nebo opakovanými gynekologickými výtoky? Váš lékař na základě vyšetření tvrdí, že jste zdraví, zatímco vy se tak rozhodně necítíte? Je na čase posvítit si na váš zdravotní stav z komplexního hlediska a nespokojit se jen s dílčími lékařskými vyšetřeními, jež jsou často úzce zaměřena na zjištění konkrétního problému, a proto nemohou odhalit hlubší příčinu toho, proč se necítíte v kondici.

Přečtěte si:  Uzdravit se můžeme silou své mysli, říká psycholožka

Hlavní zdroj těchto zdravotních problémů bývá v zatížení organismu různými druhy toxinů. Lidské tělo se přítomnosti těchto "zplodin" přirozeně brání pomocí imunitního systému, a to tím, že provádí spontánní detoxikaci, tedy rozklad škodlivin. Někdy ovšem této snaze o eliminaci jedovatých látek stojí v cestě negativní emoce, jež svou přítomností blokují imunitní systém.

Může se jednat o emocionální stres, blokovaný konflikt, citovou deprivaci či psychosociální stres. Kromě samotných toxinů je třeba odstranit z těla ven i tyto emoce, stojící v cestě zlepšení zdravotního stavu.

Tam, kde síly klasického lékařství končí, vzniká prostor pro holistické metody. Dr. Jonáš proto vyvinul metodu C.I.C. (Control Inner Cleansing), českým názvem řízená vnitřní očista. Tento psychosomatický přístup vidí jako příčinu potíží toxiny usazené v tkáních lidského těla a tyto postižené tkáně očišťuje. V centrech metody C.I.C. v Praze, Brně, Ostravě a Plzni pracují s čistě přírodními preparáty s obsahem bylinných extraktů.

Klíčem je správně fungující imunita

Aby organismus byl schopný rozpoznávat všechny druhy toxinů, umět je odstraňovat, likvidovat poškozené buňky a chránit ty zdravé, musí imunitní systém správně pracovat. Většina chronických potíží je způsobena právě narušenou obranyschopností, a tím větší náchylností člověka na banální, neškodné podněty zvnějšku.

Výsledkem jsou alergie, migrény, vleklé zažívací poruchy apod. Imunita je propojena i s nervovým systémem. Každý z nás reaguje na dění ve svém okolí i na emoční úrovni. Právě na základě této emoční reakce probíhají v organismu podvědomé tělesné změny. Z historického hlediska je to dáno vývojem, kdy vyvinutí takovéto schopnosti u našich předků zvyšovalo pohotovost a ostražitost, což násobilo šance na přežití.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Přemohla nádor a říká: Cesta k uzdravení vede skrz duši

Manželství má smysl, nevěra se nevyplácí

Voňavé koření Vánoc: Zkuste jeho léčivé účinky

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama