reklama

Nafouklému bříšku během menstruace lze předejít. Zkuste tyto potraviny

Bez ohledu na typ postavy se většina žen během menstruace musí vypořádat i s nafouklým bříškem a křečemi. Pomoci můžou i vhodné potraviny, které pravděpodobně také máte ve své kuchyni.

Foto: Isifa/Thinkstock

Zvlášť vystouplé bříško se i u štíhlých žen objevuje během menstruace, nebo dokonce i před ní, jelikož během této fáze cyklu dochází k zadržování vody v těle. Je proto přirozené, že si i týden před svými dny připadáte poněkud oteklá. Nejspíš vás v té době i přepadají chutě na sladké.

Nafouklosti během menstruace lze předejít i kvalitní stravou, doporučuje se také poctivé dodržování pitného režimu a pravidelné cvičení, ideální je vynechat sůl, kofein a alkohol. V některých případech může pomoct i předepsaná hormonální antikoncepce. A jaké potraviny byste měla přidat do svého jídelníčku?

Banány

Ovoce bohaté na draslík a vitamin B6 redukuje zadržování vody, nafouklost a může vám pomoci i od křečí. Draslík v banánech uleví ledvinám, pomáhá z nich vyplavit sodík, díky čemuž se vám sníží tlak a uvolní se i nafouklé bříško.

Okurka

Jelikož okurky obsahují vysoké procento vody, jsou přímo ideálními pomocníky k redukování nafouklého bříška. Ovoce a zelenina bohaté na vodu vyplavuje sůl z potravin bohatých na sodík.

Ananas

Čerstvý ananas může také pomoci u nafouklého bříška, jelikož obsahuje bromelain, enzym, jež štěpí bílkoviny na aminokyseliny, a tudíž přispívá k lepšímu trávení.

Paprika

Oblíbená zelenina obsahuje vysoké procento vlákniny a vody, které pročišťují střeva, a tudíž redukují nafouknutí, plynatost a křeče. Stejně jako banány i ony obsahují draslík, který si poradí s nadbytečným sodíkem.

Tmavá čokoláda

Vlákninu obsahuje i čokoláda, co vás pravděpodobně potěší. Chuť na sladké je tak opodstatněná, ovšem radši upřednostněte horkou čokoládu s vyšším procentem kakaa, jelikož právě ono je zdrojem vlákniny.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama