reklama

Na nemoci zkuste tradiční čínskou medicínu

Trápi vás zdravotní potíže? O vaše celkové zdraví se postará tradiční čínská medicína

Foto: Isifa/Thinkstock

Trápí vás zdravotní problémy a nemůžete se jich dlouho zbavit? Vyzkoušejte alternativní řešení. O vaše celkové zdraví se postará tradiční čínská medicína.

Snížená imunita, únava, problémy se zažíváním, alergie nebo gynekologické problémy, to je jen zlomek potíží, se kterými si čínská medicína dokáže poradit.

Tisíce let osvědčená metoda

Přes tři tisíce let stará čínská medicína se nezaměřuje jen na odstranění příznaků, ale na harmonizaci celého těla. Prioritou je zdravý duch i zdravé tělo, to vše v dokonalé rovnováze. Lékaři a léčitelé čínské medicíny se soustřeďují na pochopení širších souvislostí zdravotních či psychických problémů, s kterými k nim přijdete.

Vyšetření „po čínsku"

Vyšetření probíhá z mnoha otázek na stav vašeho těla od hlavy až k patě, mnohdy i na vaši životní situaci. Lékař dále zkontroluje váš tep. Čínská medicína rozezná několik různých a nepatrně rozdílných tepů, na jejichž diagnostice je vlastně založena. Dalším krokem je prohlídka jazyka, ze kterého lze určit, jak se váš zdravotní stav zlepšuje nebo zhoršuje. Následuje léčba čínskými bylinami a akupunkturou.

Kam za tradiční čínskou medicínou?

Vyzkoušet alternativu k „západní" medicíně můžete například v pražském Centru tradiční čínské medicíny Most ke zdraví, v Konzultačním centru Dr. Zhenga v Chotovinách nebo kliniku TCM Bohemia na Praze 1.

 


Tereza Těžká: Je nás pět, mám třikrát víc lásky i trápení. Je mýtus, že nežárlíme | Video: DVTV, Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama