reklama

Moc ho neprovokujte! Umí se pomstít!

Problémy se žlučníkem? Víme, co vám uleví: bylinky a masírování nohou! A když by zlobil příliš, žít se dá i bez něj! Kde vám spolehlivě pomohou a poradí?

Foto: Profimedia.cz

Ostré jídlo? Nervy? Nepravidelná strava a občas nějaký ten alkoholický „průplach mozku", abychom zapomněli na stres? Žlučník se vám pomstí.

Pokud vás už žlučník „zkosil", naordinujte si sucharovou dietu a bylinky - zklidňující účinky má extrakt z kurkumy, artyčoku, řebříčku či řepíku, mátový nebo měsíčkový čaj.

Žlučník léčíme na nohou

Lidová medicína doporučuje například pití nálevu ze šalvějových listů a odvaru z listů brusinky či meduňky. Samozřejmě existují také speciální žlučníkové směsi.

Podrážděný žlučník uklidníte také reflexní masáží. Chytněte se za chodidlo pravé nohy a masírujte si místo pod nožní klenbou směrem k patě. Poznáte ho podle toho, že bude hodně citlivé.

Přiměřenou dietu dodržujte poctivě několik dní. Chybou je vrátit se ke starým špatným zvykům hned, jakmile odezní akutní potíže.

Zkuste žlučník "přepít"

Znamená to vyvarovat se tučných a smažených jídel, česneku, cibule, majonézy, žloutkových krémů a přemíry koření. Snažte se alespoň příliš nekumulovat tučná a následně sladká jídla do nestravitelných ,bomb' a sem tam je proložte ovocem a zeleninou.

Dobré je také po těžkém jídle ,rozpustit tuky' sklenkou piva, ale jinak  dodržovat nealkoholický pitný režim. Tedy kolem 2 litrů tekutin denně, ale vyhýbat se přitom syceným nápojům.

Tučné škodí

Zdravý žlučník je důležitý, protože případné problémy ovlivňují i jiné orgány - zejména játra, slinivku a ledviny.

Strava: zařaďte jídla obsahující vlákninu: celozrnné pečivo, černý chléb, luštěniny, ovoce a zeleninu, neloupanou rýži.

Doplňky: zácpa se neléčí projímadly, jsou návyková a dehydrují organismus. Přidávejte si do jídla vlákninu.

Pohyb: podporuje trávení, napínání břišního svalstva a posiluje břišní orgány. Existují dokonce speciální cviky pro posílení činnosti střev, případně masáže břicha a jóga.

A nezapomeňte: kdyby vás žlučník zlobil moc, dá se žít i bez něj!

Kde se poradit?

Další zajímavé informace o nemocech a problémech, které trápí i vás, nejdete na stránkách
Zdraví jako vášeň. Jde o internetový projekt Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky (ZP MV ČR), druhé největší veřejné pojišťovny na území ČR.

ZP MV ČR má za sebou již 17 let úspěšné činnosti a je otevřena všem věkovým, sociálním a profesním skupinám obyvatelstva. Jejích služeb v současné době využívá téměř 1 130 000 klientů, kteří pochopili, že zdraví je nejcennější hodnotou lidského života.

Jaké jsou výhody ZP MV ČR:

    * přispívá na některá vyšetření a očkování nad rámec veřejného zdravotního pojištění
    * přináší široké spektrum slev a výhod
    * vytvořila unikátní službu KARTA ŽIVOTA, se kterou se vám dostane ještě rychlejšího a cíleného zásahu lékařů záchranné služby
    * poskytuje nejjednodušší administrativu pro OSVČ
    * poskytuje bezkonkurenčně výhodné cestovní pojištění
    * přináší zajímavé preventivní programy na rok 2011

Více informací naleznete ZDE 

JAK UMÍ ŽLUČNÍK POTRÁPIT

Přetěžování žlučníku vede k tvorbě žlučových kamenů a poškození jeho funkce, jíž je rozmělňovat tuky, a tím napomáhat jejich trávení. Pro rozklad tuků ve stravě je nezbytná žluč.
Mezi nejčastější choroby žlučníku patří:

  • žlučníkové kameny
  • zánět žlučníku
  • žlučníková kolika ("záchvat")
  • nádory žlučníku 

 

 

 

 

 


 

"Ti lidé nechápou, o co jde." Filozof Kroupa varuje před ukrajinskou kapitulací | Video: Tým Spotlight
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama