reklama
 

Milujete moře? Brzy se vám vaše láska odvděčí!

Moře v mnoha případech prospívá našemu zdraví. Ukážeme vám, proč se koupat u moře!

Foto: Profimedia.cz

Každý lékař vám potvrdí, že pobyt a dovolená u moře prospívá našemu zdraví. Když odsuneme stranou sluneční alergii a UV záření, které se dá korigovat opalovacím krémem, je moře pro náš život přínosné.

Slaná voda, vlhký vzduch, dostatek slunce, to vše pomáhá organismu zlepšovat svůj stav a posilovat imunitu. Dopřejte si alespoň jednou za rok dovolenou u moře.

Zdravá kůže

Přímořské klima působí blahodárně na celé tělo. Zkuste zapřemýšlet, zda se dovolená u moře nevyplatí. Pokud se hodiny a hodiny nevystavujete slunění bez opalovacího krému, vaše pokožka se u moře většinou mnohem zlepší. Koupání v moři zmírňuje atopické ekzémy, alergii nebo dokonce lupénku. Mořská voda a v ní rozpuštěné minerály tělu pomáhají. Naše pokožka potřebuje jod, vápník, hořčík a brom. Všechny tyto vitamíny získáte koupáním u moře.

Blahodárné účinky opalování

Tělo pro svůj život potřebuje vitamín D. Pokud tento vitamín chybí, dochází k mnohým onemocněním, jako je svalová slabost, únava  nebo osteoporóza. Nedostatek vitamínu D je příčinou vzniku rakoviny tlustého střeva nebo srdečního selhání. Vitamín podporuje celkovou imunitu. Hlavním zdrojem je pobyt na slunci. Nechte sluneční paprsky v rozumné míře pronikat při opalování do vašeho organismu.

Posilujte imunitní systém

Mořská voda obsahuje stopové prvky jako sodík, vápník, jod nebo brom. Všechny tyto látky posilují imunitní systém. Mořská voda pomáhá krevnímu oběhu a podporuje trávicí systém. Pokud se vrhnete na koupání, nezapomeňte na opalovací krém s vysokým ochranným faktorem a odolností proti vodě.

Dovolená u moře? Nadechněte se!

Mnoho lidí se shoduje, že u moře je opouští jejich rýma a ulevuje se alergické rýmě. Může za to mořský vlhký vzduch, který je slaný a přesycený minerály. Tato kombinace rozpouští hleny a uvolňuje dýchací cesty. Kolem moře nehledejte pylové ani prachové částice, které trápí alergiky.

 

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama