reklama

Máte potíže s vlasy? Vyzkoušejte návštěvu trichologa

Měli jste bujnou hřívu a teď máte na hlavě polovinu vlasů? Nebo se vám mastí, i když je myjete denně? Příčin, proč už vaše vlasy nejsou takové, jaké bývaly, může být mnoho. A nemusí za tím stát pouze stárnutí. Hodně vám napoví trichologické vyšetření.

Foto: iStock

V úvodu je dobré zmínit, že tricholog není pouze odborník na ženskou krásu a zdraví. Dokáže se stejně fundovaně zabývat mužskými vlasy a vlasovou pokožkou. A proč jsem se rozhodla objednat na trichologické vyšetření já? Začaly mi výrazně padat vlasy.

Sice jsem si říkala, že to bude asi stresem, který prožívám delší dobu, ale chtěla jsem mít jistotu, že to není nic vážnějšího, a doufala jsem, že dostanu radu, která nebude znít "přestaňte se nervovat", ale spíš, jak takové období překlenout a co by vlasy mohlo případně podpořit. Vyrazila jsem tedy do Clinical Hair& Health za Lenkou Kašpaříkovou. Ta mi naštěstí moje tušení potvrdila a žádnou jinou příčinu problému na mých vlasech neshledala.

S jakými problémy poradí tricholog

Začaly vám výrazně padat vlasy? Řídnou jen v určitých místech? Trpíte na lupy, seboreickou dermatitidu? Mastí se vám vlasy, i když je poctivě denně myjete? Nebo jsou naopak zbědované suchostí? Máte normální vlasy a dehydrovanou vlasovou pokožku? Přehnala jste to s barvením nebo tepelnými úpravami? Na všechny tyto problémy můžete najít odpovědi právě na vyšetření u odborníka.

Jak vyšetření probíhá

Při první návštěvě trichologické poradny absolvujete nejprve důkladný pohovor, při kterém tricholog zkoumá současný stav vlasů. Zjišťuje potřebu a frekvenci jejich mytí, výskyt lupů, chemické zásahy, jako je barvení, melíry a podobně. Dále zjišťuje momentální zdravotní stav, jaké léky a potravinové doplňky klient pravidelně užívá a které přípravky na vlasy používá. Vyptá se na nemoci a problémy s vlasy u rodinných příslušníků, z toho usuzuje, zda problém, který řešíte, není genetického původu.

Léčba vyžaduje čas

Tricholog nejprve pomocí trichokamery vyšetří vlasovou pokožku, poté vám vytrhne dva až tři vlasy a pomocí trichokamery vyšetří vlasovou cibulku a vlasový stvol. Po vyšetření vyfotografuje vlasovou pokožku i vlas a uloží fotografie do počítače. A nabídne vám doporučenou léčbu. U někoho léčba trvá dva měsíce, u jiného šest a u těžkých případů až jeden rok.

Vyšetření v žádném případě nebolí. První výsledky uvidíte i ucítíte po měsíci dodržované kúry, která se skládá ze speciálních šamponů, emulzí, sér, balzámů a peelingů. V některých případech tricholog doporučí i potravinové doplňky. Protože vlasy jsou považovány pořád za korunu krásy a řeší je jak ženy, tak muži, pokud svým vlasům přestáváte rozumět, zkuste se poradit tam, kde vám dají jasnou odpověď.

Stach: Nenechám si vzít radost ze života. Dnes jsem klidnější, věda nám dala řešení | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama