reklama

Léto je pro oči nejrizikovější. Čtvrtina úrazů postihuje děti, důsledky jsou i trvalé

V létě jsme častěji venku a více nakloněni ke sportu či jiné pohybové aktivitě. Také je to doba, kdy pracujeme na zahrádce či zvelebujeme své bydlení. Jenže právě při těchto činnostech může snadno dojít k úrazu oka, je proto nezbytné chránit při těchto činnostech zrak ochrannými brýlemi. Až čtvrtina úrazů oka se v letních měsících týká dětí. Spousta poranění se neobejde bez trvalých následků.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Až čtvrtina úrazů oka se v letních měsících týká dětí. Často jde sice o drobná poranění, která se dají hbitě vyřešit výplachem nebo kapkami, ale co když dojde k zásadnějšímu zranění? 

Nejčastěji nás trápí cizí tělísko v oku, které se dá mnohdy snadno mechanicky odstranit nebo vypláchnout. Jenže běžně se mohou stát i takové úrazy, které se neobejdou bez trvalých následků. Největší riziko pro dětský zrak představuje píchnutí se do oka, ke kterému může dojít i při nevinné hře s míčem. 

K jakým nejčastějším úrazům v létě dochází a jak se při nich zachovat? 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama