reklama

Zdraví podle čínské medicíny: V lednu si hlídejte močový měchýř, v květnu srdce

Červen - tenké střevo

Podle tradiční čínské medicíny je nejvíce ohroženo tenké střevo a s ním úzce související srdce, které je jeho párovým orgánem. Tenkým střevem jsou do těla přijímány živiny, je tedy jakousi vstupní branou k vstřebávání těchto látek do organismu. 

Ze své hlubší podstaty chrání tenké střevo srdce a nežádoucí napětí pak vypouští skrze močový měchýř z těla ven. V případě potíží pak můžete při močení pociťovat pálení či řezání. K nejčastějším potížím pramenícím z nerovnováhy tenkého střeva patří průjem. Nezřídka se projevuje také ve formě nesnášenlivosti lepku. 

Na duševní úrovni se tito lidé často potýkají s chmurnými myšlenkami na téma kvalita života; těžko připouštějí skutečnost, že vše na světě má svůj dobrý důvod a hlubší smysl. 

Pro posílení tenkého střeva se doporučuje konzumovat více sezonní zeleniny a ovoce, do salátu lze přidat třeba květy sedmikrásky nebo pár mladých lístků brutnáku. Obecně důležité je konzumovat přirozené potraviny obsahující vlákninu a vyvarovat se potravinám průmyslově zpracovaným.

Další zajímavé články

reklama
reklama
reklama