reklama

Krása prodlužuje život, zjistili vědci

Vypadáte mladší? Budete žít déle!

Foto: Isifa/Thinkstock

Svěží hladká pleť a pěkná postava jsou základem krásy. Vědci zjistili, že má ještě mnohem větší význam: je znakem, že budete žít déle.

Podle výzkumů profesora Kaare Christensena z Jihodánské univerzity mladší  a neopotřebovaný vzhled je důkazem tělesného zdraví. Naznačuje lepší stav organismu a tím i lepší vyhlídky na delší život. A to bez ohledu na pohlaví.. 

Vypadáte dobře?

"Věk, který aktuálně "vyzařujeme", bývá mezi lékaři využíván jako obecný údaj o prvním dojmu z celkového zdraví pacienta. Proto se rozhodně nejedná o zanedbatelný údaj," vysvětluje.

Doporučujeme: Češi jsou nejšťastnější v mládí. A vy? Hlasujte!

Dánští odborníci tvrdí, že  vzhled člověka může předpovídat délku života.. Jejich studie zkoumala 387 párů dvojčat a ukázalo se, že ten nebo ta, komu ostatní hádali méně let, měl organismus skutečně v lepším stavu a byl zdravější. Právě biologické údaje zakládají vyšší  odhady pro délku života.

Základem jsou geny

Zpráva, uveřejněná v British Medical Journal, se odvolává na  vědecké poznatky genetických informací, ukrytých v naší DNA. Zásadní význam mají její úseky, zvané telomery. Čím  jsou kratší, tím nižší je schopnost obnovy buněk, a o to rychleji člověk stárne. 

Náš tip: Tipy, jak udržet mládí. Plastiku nepotřebujete

Délka telomerů pak určuje mnohé faktory lidského organismu - celou řadu onemocnění a projevů,  jež jsou spojeny také s tím, jak mladě člověk vypadá. Čím jsou telomery delší, tím je na tom daný člověk fyzicky lépe a o to lépe a mladistvěji také vypadá.

Vyhněte se stresu

Podle dánských odborníků se na lidském vzhledu  podepisuje i to, jaký život žijí. Pokud je plný stresů, starostí a problémů, pak bývá v ohrožení i jejich zdraví. Takoví lidé mnohem častěji umírají dříve než ti, kdo si žijí v klídku a pohodě.

Další experti potvrzují, že mladistvý vzhled závisí na kombinaci genů a vlivu životního prostředí. Teprve z nich se dá usuzovat na skutečnou délkou života. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

15 tipů: Jak přelstít stárnutí aneb Triky mládí

Zlomené srdce je oficiální diagnóza. Dá se z něj zemřít

Jezte syrové jídlo: Zkrásníte a omládnete. Máme důkaz

Britové jsou u vytržení ze znovuobjevených záběrů královny. Stačilo jedno slůvko | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama