reklama

Když květy léčí: Poznejte Bachovky, pomohou vašemu tělu i mysli

Existuje 38 květů, z nichž lze správným zpracováním získat speciální, účinné esence. Ty pak našemu tělu dodají harmonii a psychické i fyzické zdraví. Řeč je o stále oblíbenější Bachově terapii.

Foto: iStock

Bachova květová terapie je účinná léčebná metoda. Je založena na předpokladu, že zdravotní problémy se často projevují v podobě psychické disharmonie.

To, že příroda v určitém smyslu odpovídá lidské duši, věděl již na začátku minulého století anglický lékař Edward Bach. Zjistil, že v rostlinách se skrývají vibrace odpovídající vibracím lidské duše. Odtud byl jen krůček k objevení těch správných druhů květů, jež dokážou navodit ztracenou rovnováhu a klid, harmonizovat mysl, a tím nastartovat přirozenou obranyschopnost organismu. Jejich esence neodstraní nemoc jako takovou, slouží však jako pomocný prostředek k překonání toho, co symptomy choroby způsobilo. Tím napomáhají k uzdravení těla i duše. 

Kdy můžete počítat s jejich pomocí

Obecně lze říci, že pomohou téměř s jakýmkoli problémem, obavou nebo strachem, depresí, vyčerpáním nebo i s nízkou sebedůvěru a při problémech s koncentrací. "Bachovky" doporučují i mnozí lékaři, například internisté či neurologové, a je možné jejich účinky kombinovat s jakýmkoli jiným způsobem léčby. Hodí se pro každý věk, tedy i pro děti včetně kojenců.

Vyrobeno v přírodě

Esence jsou vyráběny z květů volně rostoucích planých rostlin - včetně stromů a keřů. Sesbírané kvítky se nechají vyluhovat na slunci ve skleněné nádobě s čirou vodou. Tato fáze trvá zhruba 3-4 hodiny, poté se z nádoby vyjmou a přefiltrovaná tekutina se ještě konzervuje bio koňakem. Ano, vše je 100% bio a 100% přírodní - květy i konzervační látka, v tomto případě koňak v bio kvalitě. To je kompletní postup zpracování květů kvetoucích v pozdním jaru a v létě. Z alkoholu nemusíte mít strach. Když totiž kapky nakapete do sklenice s nápojem, vytvoříte tak nealkoholický nápoj, anebo v horkém nápoji vyprchají ihned.

Jak to funguje

Buď si můžete vybrat již hotové, namíchané esence, které jsou označeny tím, co právě teď řešíte - stres, nedostatek energie, strach, nespavost, úzkost….Nebo se svým problémem přijdete za terapeutem, který vám na základě pohovoru vybere vhodné esence či jejich kombinaci. Užívají se převážně vnitřně, nejčastěji po kapkách, jež se přidají do nápoje a vypijí. Pokud se ptáte na vedlejší účinky, můžeme vás uklidnit. Žádné totiž nejsou.

A kde přípravky koupíte? Terapeutů působí v České republice dost, zkuste si zjistit reference na toho ve vašem okolí. Nebo hledejte na internetu, seznam i bližší informace o této formě terapie najdete například na www.bio-bachovky.cz.

Prokop: Lidí, kteří nechtějí žádná opatření, je málo. Roušky jich odmítá pár procent | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama