reklama
 

Karneol umí prý léčit krev i impotenci

Díky obsahu železitých látek získal tento polodrahokam oranžovou až sytě rudou barvu. Působí pozitivně na krev

Foto: Profimedia.cz

Není možná moc hezké mluvit o krásném karneolu jako o kusu vytrženého masa, ale pokud nehovoříme románským jazykem, bude vám i takový název připadat vrcholně poetický.

Snad právě zbarvení je důvodem, proč se karneol spojuje s krevními potížemi - teoreticky, dle mého názoru by měl zvyšovat tlak, ale nic takového se o něm nedočtete a stejně jako jiným kamenům jsou mu přisuzovány čistě pozitivní vlastnosti. Krev vám pročistí, blahodárně působí na žíly a prý i zastavuje krvácení.

Asociace s vášně z něj činí ideálního minerálního lékaře všech možných problémů pohlavních orgánů mužů i žen, jako jsou impotence, neplodnost, menstruační potíže, atd. Z nějakého důvodu je však doporučován i na diabetické problémy, revmatismus a nezbednou kyčel.

Měli by ho nosit také umělci v tvůrčí krizi, neboť by s ním mohli dosáhnout větší kreativity, získat píli a naopak vyvarovat se hněvu.

Karneol můžeme po právu zvát šťastným minerálem - i kdyby neměl na tělo pražádný vliv, vypadá přinejmenším oslnivě a v jeho materiálu můžeme spatřit nejenom krev, ale i kupříkladu vznešený povrch planety Jupiter.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama