reklama

Jednodenní operace jsou "na pojišťovnu", říká lékařka

Z nemocnice domů chce každý co nejdřív. Ale hned ve stejný den po operaci? Nový trend jednodenní chirurgie vzbuzuje mnoho otázek. Neváhejte je položit odborné lékařce MUDr. Maixnerové!

Foto: Profimedia.cz

Z nemocnice domů chce každý co nejdřív. Ale hned po operaci nebo už druhý den? Nový trend jednodenní chirurgie vzbuzuje mnoho otázek. Odpovídala na ně odborná lékařka MUDr. Maixnerová! 

U očních operací jsme si na rychlost propuštění už zvykli. Nyní se stále častěji provádějí u mužů urologické operace a operace kýl, u žen operace prsní žlázy, varixů a kýly. V rámci jednodenní chirurgie se provádí na některých pracovištích v ČR také operace žlučníku, neakutního slepého střeva a další miniinvazivní výkony.

PŘEČTĚTE SI: Do nemocnice o víkendu? Roste riziko úmrtí

Jednodenní operace jsou prováděny nejčastěji laparoskopicky, což je méně invazivní metoda. Pacienta méně zatíží a rekonvalescence je tudíž kratší.

Doktorka Maixnerová připomněla, že v režimu jednodenní chirurgie je možné operovat některé druhy plánovaných operací (operace žlučníku, kýl, slepého střeva, křečových žil apod.), ale pouze u pacientů jejichž celkový zdravotní stav to umožnuje.  Pacienti, u kterých existují rizika v podobě dekompenzovaných chorob, je lepší přidržet se ho obvyklého postupu v klasické nemocnici.

Na všechny další položené a zodpovězené otázky se podívejte do našeho on-line rozhovoru.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
Plastiky: Co řešit ve kterém věku? Radí chirurg

Jak se léčit přírodně? Ptejte se odborníka on-line!

10 knih, které vám změní život. Doporučují slavní!

 

Snížit penze komunistům je důležité gesto, o peníze by přišel i Ondráček, říká Blažek | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama