reklama

Japonská léčba vodou: Chce to přesné dávkování

Pitný režim: Když dodržíte tento postup, zlepší se vám zdraví!

Foto: ISIFA/Thinkstock

Trápí vás migréna, astma, onemocnění ledvin či cukrovka? Tak přesně proti těmto nemocem bojují Japonci speciální vodní léčbou. Aplikace je jednoduchá. Připravte si skleničku, dojděte ke kohoutku a pijte vodu přesně podle tohoto návodu.

Japonská lékařská společnost potvrzuje, že když je voda správně dávkována a pije se v přesně daný čas, může zbavit lidský organismus mnoha chorob.

Chce to motivaci

Než se pustíte do terapie vodou, rádi bychom vás upozornili, že i při této léčbě je nutné vytrvat a netoužit po výsledcích hned druhý den. Abyste si udělali představu, tady je ukázka toho, za jak dlouho vám voda s konkrétní nemocí pomůže. Někomu zmizí potíže úplně, jiným se zmírní příznaky.

 • Cukrovka:  30 dní
 • Vysoký tlak: 30 dní
 • Zácpa: 10 dní
 • Žaludeční potíže: 10 dní
 • Artritida: 30 dní: Je třeba léčbu dodržovat jen tři dny v prvním týdnu, následující týden už můžete terapii nasadit na každý den.
 • Rakovina: (snášení chemoterapie či jako prevence): 180 dní
 • Tuberkulóza: 90 dní

Věrný přítel - toaleta

Samozřejmě je nutné si uvědomit, že s vyšším příjmem tekutin vás také čeká častější docházka na toaletu, a to vás nemine ani v noci. Možná vás pravidelnost bude chvíli obtěžovat, ale jakmile se dostaví první pozitivní výsledky, ještě rádi si na WC zajdete třeba třikrát za noc.

Dodržujte přesný postup

Jak tedy celá terapie funguje? Dle tvrzení japonských lékařů se voda musí pít pravidelně ráno, a to před čištěním zubů. Dále je nutné dodržovat tyto body:

 1. Ráno vypijte 640 ml čisté vody, která neobsahuje fluorid!
 2. V mnoha našich domácnostech je voda acidická, my bychom měli pít alkalickou. S tím vám pomohou filtrační konvice. Ideální voda je ta, která má pH vyšší než 7.
 3. Následně si v klidu vyčistěte zuby. Dalších 45 minut nic nepijte a nejezte. Až doba uplyne, dopřejte si běžnou snídani, na kterou máte chuť.
 4. Po žádném větším jídle (snídaně, oběd, večeře) dvě hodiny nic nepijte a nejezte.

Pozn.: Vypít přes půl litru vody je náročné, hlavně pro děti, nemocné či starší lidi. Klidně začínejte s menším množstvím a postupně přidávejte. Organismus si zvykne a už se vám to nebude tolik protivit. Ze všeho nejlepší je samozřejmě se o svém záměru poradit s lékaři, zda nemáte nějaké zdravotní omezení, které by bránilo pít takové množství tekutin.

Propláchněte organismus

Voda vám vyčistí tělo od škodlivin. Zbaví vás bolesti kloubů, nemoci ledvin, obezity, dny, problémů se srdcem, tuberkulózy, nevolnosti, cukrovky, žaludečních potíží, zácpy, zánětu dělohy a dalších.

Pustit se do léčby či nikoliv?

A jak už to tak bývá, nic se nemá přehánět. To platí i o vodě. Podle lékařů si na ni můžeme vypěstovat určitou závislost, ale buďte v klidu. Jak uvedl MUDr. Jaromír Vašát pro Český rozhlas, většinou se setkává s dehydratací. "Ve svých počátcích se dehydratace vyvíjí naprosto plíživě. Pacienti mají velmi nespecifické problémy. Mohou být více unavení, malátní, mají bolesti hlavy, může dojít ke snížení krevního tlaku, což jsou všechno příznaky, které se hodnotí jako nespecifické," upřesňuje lékař.

Náš tip: Zvýšená kyselost těla může vést k rakovině: Co pomůže?

Zhruba třetinu vody, kterou organismus potřebuje za celý den, si zvládne tělo vyrobit samo z toho, co zkonzumujeme. Váháte-li, zda japonskou terapii vyzkoušet, pak buďte úplně klidní. Když začněte s menším množstvím vlažnější vody, nic tím nezkazíte.

Co celý den nejčastěji popíjíte vy? Napište nám v diskuzi pod článkem.

zdroj: healthyfoodhouse.com, all-natural-cure.com, humansarefree.com

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nejsme jako oni: Ženy musí cvičit jinak!

Viktoriánskou tvrz proměnili v luxusní hotel. Stojí za návštěvu

8 typů mužů, kteří nestojí za vaši pozornost

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama