reklama

Jak zhubnout: S terapeutem, ne s poradcem

Hledáte zázračnou dietu? Opravdu existuje: nejlépe se hubne podle diabetického jídelníčku. Radila obezitoložka a diabetoložka MUDr. Michala Pelikánová.

Foto: Isifa/Thinkstock

Jak zhubnout, to dnes radí kde kdo. Rozhodně si vyberte nutričního terapeuta a nikoliv jen výživového poradce, který nepatří mezi odborné zdravotnické pacovníky,

V našem on-line rozhovoru to připomněla obezitoložka a diabetoložka MUDr. Michala Pelikánová. Nutriční terapeut dokáže opravdu přesně vypočítat poměr potřebných živin a správně upravit jídelníček, aby nedocházelo k podvýživě a zároveň aby kila ubývala. Doktorka Pelikánová z Polikliniky Budějovická odpovídala na vaše otázky ohledně všeho, co souvisí s tématem nadváhy a hubnutí.

Nebezpečné kouzlo sacharidů

Nadváha a obezita jsou charakterizovány nadměrným ukládáním tuku v těle důsledkem nepoměru mezi příjmem a výdejem energie. V tom také spočívá souvislost: většina lidí s nadváhou se dříve nebo později "propracuje" k cukrovce - a také většina diabetiků 2. stupně mají kila navíc.

Doporučujeme: 10 základních zásad hubnutí. Znáte je?

Podle nejnovějších zjištění nejúčinnější redukční dietou je dieta diabetická, která se vyznačuje omezeným příjmem sacharidů - ne pouze cukru, ale všech, které jsou obsaženy v přílohách, zelenině i luštěninách. Samozřejmě bez pohybu aspoň 30 minut denně třikrát až čtyřikrát týdně to nepůjde, upozornila opakovaně doktorka Pelikánová.

Všeechny její odpovědi na Vaše otázky naleznete v on-line rozhovoru dole pod článkem. Naši odborníci ve vyhrazeném čase ani při nejlepší vůli nestihnou zodpovědět všechny otázky. Proto se vždy podívejte, zda v odpovědi na otázku jiného čtenáře nenajdete radu i pro váš problém, pomocí tlačítka "všechny položené dotazy" dole pod článkem.

Náš odborník

MUDr. Michala Pelikánová

Diabetolog a obezitolog. Působí jako vedoucí lékařka oddělení diabetologie na Poliklinice Budějovická v Praze 4. Promovala na 2. LF UK v Praze. Absolvovala specializační atestace v oboru diabetologie a všeobecné praktické lékařství. Předmětem její klinické, výzkumné a publikační činnosti je komplexní problematika diabetologie a obezitologie. Je hlavním výzkumným pracovníkem v několika mezinárodních klinických hodnoceních. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Hubnutí muži versus ženy: Najdi 5 rozdílů a znič tuk

Další hrozba antikoncepce: Zničená střeva

Máte znaménko smrti? Prohlédněte si kůži

Skrytá část známé pražské stavby. Po krásných schodech se návštěvníci neprojdou | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama