reklama

Padání vlasů, křeče nebo mravenčení: Varovné příznaky, že tělu chybí důležité látky

Aby lidské tělo správně fungovalo, potřebuje k tomu dobré podmínky. Dostatek vitaminů a dalších důležitých látek hraje v tomto směru zásadní roli. Trpíte-li dlouhodobě deficitem některé z živin, nutně se to projeví na vašem zdraví a fyzických projevech. Jak poznáte, že vám ve výživě něco důležitého chybí?

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Také vám rodiče v dětství kladli na srdce, abyste jedli ovoce a zeleninu? Na svačinu do školy jste dostávali (většinou dobře dostupná) jablka, na chléb s máslem třeba rajče a pažitku? Byl to dobrý směr, ve kterém je třeba pokračovat i v dospělosti.

Věděli jste, že...

Věděli jste, že...

V mužském organismu je vitamín D spojen s testosteronem. Čím více se muži vystavují slunečním paprskům, tím vyšší je u nich hladina testosteronu.


Dostatek vitaminů a živin je pro fungování lidského organismu a udržení dobrého zdraví zcela klíčová záležitost. Dlouhodobý deficit byť jediného vitaminu či jiné důležité látky ve výživě člověka může mít zásadní vliv na lidské tělo a ohrozit důležité procesy.

Zmiňovaný nedostatek se dříve či později projeví i "vně", například zhoršením kvality vlasů a pleti, únavou, bolestmi hlavy, kloubů nebo třeba špatným spánkem. Projevy bývají různé a je potřeba jim věnovat dostatečnou pozornost.

Nač si dát pozor a jak rozpoznat varovné signály? Co konkrétně se za nepříjemnými fyzickými projevy může skrývat? 

Odpovědi najdete v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama