reklama

Infarkt při sexu? Zjistěte si varovné příznaky!

Film a literatura i lidové pověsti se jen hemží případy, kdy muž zemřel přímo v posteli na infarkt. Skutečnost nebývá tak barvitá, ale určitá souvislost tu je. I když opačná.Nevěříte?

Foto: Profmdedia.cz

Film a literatura i lidové pověsti se jen hemží případy, kdy muž zemřel přímo v posteli na infarkt. Skutečnost nebývá tak barvitá, ale určitá souvislost tu je. I když opačná.  Nevěříte?

Infarkt se totiž ohlásí ne při souloži, ale naopak tím, že k ní nedojde. Selhání v posteli není sice žádnou ostudou a trapasem. ale pokud se opakuje,  bývá prvním varovným signálem, že v těle není všechno v pořádku

Dvojité riziko

Lékaři a vědci z německé Sárské univerzity zjistili, že impotence a erektilní dysfunkce u mužů s onemocněním srdce zvyšuje na dvojnásobek riziko infarktu.

Kdo řeší problémy se ztopořením s kamarády nebo si objednává přes internet různé „vstavače", může si tím přivolat vlastně smrt. Vědci proto doporučují, aby muži s impotencí byli okamžitě vyšetřeni na kardiovaskulární choroby. U pacientů s nemocemi srdce by se zase lékaři měli ptát na problémy s erekcí.

Erektilní dysfunkce jsou většinou spojeny s nedostatečným tokem krve v cévách pohlavního orgánu. Cévy, které přivádějí krev do topořivých těles penisu, jsou tenké (v průměru 1-2 mm).  Jejich průměr je výrazně menší než u všech ostatních tepen; koronární tepny, které zásobují srdeční sval, mají průměr 3-4 milimetry.

Začátek je v penisu

„To je taky důvod, proč se porucha funkce orgánů v důsledku zhoršení průtoku krve vlivem kornatění tepen projeví daleko dříve na penisu než na srdci," říká androlog MUDr. Karel Kočí

Dlouhodobé problémy s dosažením erekce mohou být prvním znamením zužování cév. Výzkum potvrdil tvrzení starší britské studie spojující impotenci a srdeční choroby.

Současná studie odborníků (urologů a endokrinologů) z Německa, Nizozemska a Spojených arabských emirátů jednoznačně tvrdí, že sexuální zdraví je vstupní branou a ukazatelem celkového zdraví muže.

P.S. A ten obávaný infarkt přímo při souloži postihuje podle odborníků postarší pány ani ne tak z přílišné námahy, jako spíš z nervového vypětí a strachu z přistižení. Doma to nebývá...

Snížit penze komunistům je důležité gesto, o peníze by přišel i Ondráček, říká Blažek | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama