reklama

Hubnutí je spojené s psychickou pohodou, říká odbornice

Zhubnout v zimě? S dietou raději začněte až po Vánocích, radila nutriční terapeutka a přidala i rady, jak jíst a cvičit.

Foto: Thinkstock

Předvánoční období bylo znát i na dotazech pro nutriční terapeutku Nikol Hložkovou.  Ptali jste se hlavně na cukroví a na alkohol, ale i na další problémy spojené s hubnutím. 

Zima tradičně patří k obdobím, kdy se "obalujeme tukem". Není divu, že někteří v tomto období přiberou klidně šest kilo. Přesto začít právě teď s dietou není šťastný nápad. Naše odbornice také radila rozumný přístup: nevzdat se úplně všech dobrot, na které se těšíme, ale dopřávat si je s rozumem. "U cukroví je vhodná dávka zhruba pět kousků za den, ale raději v dopoledních hodinách, například ke snídani," uvedla v jedné ze svých odpovědí na dotaz čtenářky.

Musíme přes zimu ztloustnout?

Zároveň upozornila, že není dobré ani úplně přerušit hubnoucí úsilí, a co nejdříve se k němu zase vrátit. Pozor si musíme dávat i na přísun alkoholu. "Pokud by alkoholu bylo zvýšené množství, ovlivnit průběh hubnutí určitě může. Množství vhodné pro dospělou ženu jsou 2 dcl vína na den," připomněla Nikol Hložková.

Doporučujeme: Večeři dej nepříteli! V čem chybujeme?

Rozhodně bychom ale neměli léčit předchozí hříchy půstem. "Půsty tohoto typu nejsou pro lidské tělo vhodné. Během nich dochází k úbytku převážně svalové hmoty se zachováním tukové hmoty, tudíž nejsou vhodné pro ty, co chtějí zhubnout trvale bez jo-jo efektu. Navíc je tělo ochuzené o potřebné živiny, zpomaluje se peristaltika trávicího traktu a spolu s tím se můžou objevit další zdravotní potíže," uvedla naše odbornice.  lepším, i když podobně rychlým způsobem, je ketodieta se zvýšeným obsahem proteinů. Na tu však potřebujete odborné vedení.

Další odpovědi na veškeré vámi položené otázky naleznete v on-line rozhovoru dole pod tímto článkem.

Náš odborník

Nikol Hložková

Vystudovala obor nutriční terapeut. Zdravému životnímu stylu se věnuje už několik let. Nyní svoje znalosti a několikaletou praxi uplatňuje pro klienty dietního programu It´s my life! Pomáhá jim zdravě a účinně zhubnout, ale hlavně je navést na režim, který jim pomůže si vysněnou váhu udržet. Jejím hlavním krédem je individuální přístup a péče o klienty i po jejich zhubnutí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Ze kterých jídel se nejvíc tloustne?

Celulitida: Ověřené bylinky ji zničí za pár peněz

Doba bezlepková: Zdravý trend nebo jen móda?

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama