reklama
 

Hubnoucí výzva: Jaké mají dámy výsledky po 14 dnech?

Hubnoucí výzva s KetoDiet: Jak se třem dámám daří hubnout? Co je nejtěžší a co je překvapilo?

Foto: Žena

Petra, Katka a Michala se rozhodly vyrazit do boje s nadbytečnými kilogramy a přihlásily se do Hubnoucí výzvy. Po celé tři měsíce na ně bude dohlížet tým společnosti KetoDiet. Dámy si začátkem ledna odvezly speciální koktejly, omelety a polévky.

Den "D" nastal 11. ledna, kdy běžný jídelníček vyměnily za ketogenní potraviny a přísný režim.  Všechny tři mají za úkol fotit na telefon svou "hubnoucí cestu". Na konci získají od partnera hubnoucí výzvy ZetBook fotoknihu, kterou si každá z nich vytvoří pomocí aplikace přímo v mobilu. My jejich snažení pečlivě sledujeme a přinášíme vám první report. Jak se jim daří hubnout, co bylo na začátku nejtěžší a co je naopak mile překvapilo?

Katka Hemzová (38): Mladší syn mě láká na knedlíky

Setkání s dalšími dvěma kolegyněmi z hubnoucí výzvy bylo příjemné, což se podle Katky nedalo říci o samotném vážení a měření. Ale co se dá dělat. Bez toho bychom neviděli výsledky. První den byl pro Katku spíše "ochutnávací". Nejvíce si zamilovala proteinové tyčinky, stejně ostatní dvě spolubojovnice. "Jediný menší problém jsem na začátku měla s Matcha Tea. Jeho chuť mi úplně nesedla. Druhý den jsem si přidala příchuť a vypila jsem ho bez problémů."

"Ani během prvních tří dnů, které dle slov poradkyně měly být kritické, jsem hlad nepocítila." Ze začátku si dokonce nařizovala po třech hodinách budíka, aby si pravidelnost zaryla pod kůži a nezapomínala na žádnou porci. "Teď už si samo tělo řekne, že je čas jíst."

Největší strach měla Katka z toho, že nezvládne synům vařit, aniž by ochutnávala. Této role se dobrovolně a rád zhostil její starší syn. "Starší syn vše pochopil, mladší se mě snaží alespoň jednou denně dostat na nějakou dobrůtku. Ptá se mě, kdy přestanu jíst pytlíky a začnu zase baštit knedlíky." Katčiným snem je opět usednou do sedla a moderně se oblékat. Už pár let prý chodí okukovat výlohy a říká si, že jednou si věci oblékne. "Konečně to vypadá, že bych se svých vysněných hadérků mohla dočkat."

Petra Nádvorníková (45): Nevážím se, ale kalhoty svléknu zapnuté

Pár dní po změně jídelníčku měla Petra chvílemi stavy na omdlení. Jak si myslela, mohl za to nedostatek cukru. Po týdnu se vše vrátilo do normálu. Nejvíc si váží toho, jak moc se s Katkou a Michalou dokážou podporovat. Jsou spolu prakticky v permanentním kontaktu. "Vím, že mám před sebou dlouhou cestu. Za tři měsíce nemůžu zhubnout to, co jsem nabrala za sedm let, ale i malý krůček se počítá."

Petra přiznává, že se cítí už mnohem lépe. "Pořád mám sice trochu hlad, ale asi si zvykám." Na rozdíl od svých spolubojovnic si na chuť jídla nestěžuje. Nic jí nevadí, ale už se těší alespoň na jedno normální jídlo, které dámy čeká v druhé fázi diety.

"Nevážila jsem se, ale kalhoty svléknu zapnuté," odpovídá nadšeně na otázku, zda pozoruje už nějaké změny. Petra se nejvíc bála, že bude při přípravě jídla pro děti ochutnávat, ale odolává statečně. A co ji nejvíce chybí? "Po náročném dni mám chuť na víno. Ale vezmu si sklenici na víno a naplním ji mátovým čajem. Placebo efekt funguje skvěle."

Michala Procházková (30): Mamka mi slíbila velké překvapení

"Cítím se báječně. Občas večer mi nebylo dobře, ale přes den mám energie na rozdávání." Michala si pochvaluje i chutě polévek a koktejlů. Podle ní jsou "uspokojující". Dokonce i ručička váhy se posunula směrem dolů, což je pro ni dostačující motivací v dietě pokračovat.

"Zaskočilo mě, že nemám vůbec hlad. V podstatě pořád jím, a na to si člověk musí zvyknout, protože jsem do té doby jedla jednou denně, ale pořádně." První dva týdny byly skutečně pro Michalu nejtěžší, protože se snažila sladit pravidelnou stravu, domácnost a práci. "Rodina je skvělá. Mamka mi slíbila velké překvapení, pokud se mi podaří dosáhnout cíle." Největší změnu pocítila právě na oblečení.

Jste zvědaví, jak se dámy poperou s prvním měsícem hubnutí a jestli nepoleví? My věříme, že jim pomůže jejich pevná vůle a vzájemná podpora. Podrobnou zprávu o jejich snažení přineseme už brzy.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

5 zlozvyků, kterými si nevědomky ničíme vlasy

Dala přednost dítěti před kariérou, teď trpce lituje

Barfování: Je syrová strava pro psy zdravá?


Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama