reklama

Homeopatika: Zázrak nebo promyšlená léčba?

Přírodní lék? Vyzkoušejte homeopatika. Jsou ideální prevencí a posilují imunitu!

Dítě, prášky, homeopatie
Dítě, prášky, homeopatie | Foto: Profimedia.cz

V dnešní době se všemožně snažíme posilovat náš organismus tak, aby zvládl odolat všem škodlivinám v potravě v ovzduší a všude kolem nás. Vyzkoušejte homeopatika.

Přírodní léčitelství, homeopatie, se těší stále větší oblibě. Lidé mají rádi bio produkty a přírodní prostředky nejen v kosmetice, jídle, ale také v odvětví léků. Homeopatika umí posilnit imunitní systém a jsou vhodnou prevencí pro organismus.

Proč homeopatie?

Homeopatie je na principu "podobné léčí podobné". Určitá látka vyvolá u člověka příznaky nemoci, a tělo si vytváří tímto imunitní systém. Jde o takové množství, které nemá škodlivé účinky na tělo. Jde o přírodní léčbu, která léčí celý organismus. Metoda léčení, která fungovala už ve středověku. Homeopatika se připravují z různých zdrojů: rostlin, minerálů a některá speciální sahají i pro jedy. Látky jsou naředěné tak, aby působily mírně a bezpečně.

Co je na trhu k mání?

Užívat je můžete v podobě bylinných tinktur. Jsou volně prodejné a dávkování je vždy napsané na příbalovém letáku. Určitě si pozorně přečtěte, jak dlouho je možné tinkturu užívat a na co je vhodná. Velmi často je užívání v podobě kapek, které se rozpustí ve sklenici vody. Pokud užíváme homeopatika, je třeba z jídelníčku vynechat kofein, mentol. Tyto látky snižují účinek léku.

Dále můžete koupit homeopatické globule. Jde o malé bonbonky, které jsou sladké. Uvnitř obsahují kromě léčivé dávky ještě mléčný cukru - laktózu. Globule se vkládají na jazyk asi 15 minut po jídle a nechají se rozpustit. V žádném případě se nesmí rozkousat. Třetí způsob užívání homeopatik je v podobě homeopatické masti. Postižená místa se natírají tenkou vrstvou až se mast vstřebá.

Jaké existují homeopatické látky?

Nejčastěji se používá homeopatický lék APIS, jehož původ je z medonosné včely. Léčí otoky, bolest, podrážděnost a neklid. Dalším lékem je ARNICA z prhy horské. Fungují proti úrazovému šoku,  natrženým svalům. Pomáhá při rekonvalescenci a hojí rány po porodu. Na zvracení, průjem, slabost a bolest pomáhá Arsenicum Album z arsentrioxidu. Na nervové kolapsy, zmírnění klimakteria a jiné nervové potíže je dobré zakoupit Hypericum z třezalky tečkované.

Dalším užitečným lékem je Chamomilla, Pulsatilla, Ruta a Mercurius. Poslední z jmenovaných, Mercurius je z kovové rtuti a dokáže si poradit s oteklými uzlinami, silným pocením a návaly horka. Chamomilla pochází z heřmánku lékařského a je výbornou prevenci na všechny dětské nemoci a mírní bolesti při růstu prvních zubů. Pulsatilla je vyráběné homeopatikum z koniklece lučního a působí při menstruačních potížích a výkyvu nálad. Poslední z jmenovaných, Ruta, je připravená z routy vonné a poradí si s problémy u kostí, namožení kloubů a s únavou očí.

 

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama