reklama

Dřinu nechte strojům: Zhubnete i tam, kde to "nejde"

Ztrácíte se v nabídce hubnutí bez námahy? Tady je přehled metod a způsobů.

Foto: Žena

Striktní dietu, silnou vůli a tvrdou dřinu v tělocvičně je někdy potřeba podpořit. Jak se zorientovat v desítkách způsobů a technik? Tady je přehled nejúčinnějších.  

Znáte to: váhu jste snížili, ale třaslavé polštářky obvykle zůstávají, ať děláte co děláte. Někomu na stehnech, někomu na břiše, někomu na bocích. Uvažujete o estetickém zákroku? Tady je pár tipů, podle čeho vybrat. Pokusili jsem se pro vás najít několik řešení, jak se tukových bochánků nejlépe zbavit.

Kryolipolýza

Je skvělá, jen si dejte pozor na nekvalitní napodobeniny ze slevových portálů. Odborníci ji však považují za revoluční technologii ve tvarování postavy, zejména břicha a nohou. "Jedná se o proces liposukce ochlazováním tukových buněk pomocí přístroje americké společnosti Zeltiq Coolsculpting, která tuto technologii vyvinula," vysvětluje MUDr. Pavel Boček, specialista z Kliniky Yes Visage. Tato nejúčinnější a bezbolestná liposukce odstraňuje tukové buňky pryč z těla - jakmile dosáhnete stabilní hmotnosti, je výsledek trvalý.

Doporučujeme: Liposukce je přežitek: 3 lepší způsoby rychlého hubnutí

Díky speciálnímu aplikátoru dochází k velkému záběru tukové tkáně, což vede k redukci maximálního množství tuku dané oblasti. Ochlazení spouští apoptózu, při níž tukové buňky dostanou signál, který spouští jejich postupné odumření, bílé krvinky pak tyto odumřelé buňky odstraní ven ze systému.

Neinvazivní lipodestrukce

Podobně jako kryolipolýza způsobuje destrukci tukových buněk a protože tukové buňky znovu nevyrostou, efekt je trvalý. Unikátní patentovanou technologií se do hloubky pokožky zapracovávají séra, která napomáhají  k rychlejší redukci tukové tkáně, vypínání pokožky, redukci strií, zrychlení detoxikace, odstranění celulitidy. Proces je založen na aplikaci aktivní složky na odbourávání tuků. Za pomocí přesně cíleného modelačního ultrazvuku pak dochází k snadné destrukci narušených tukových buněk.

Moderní lymfodrenáž

Přístrojová masáž s detoxikačním zábalem je technika, která kousek po kousku odblokuje lymfatické cesty a uzliny, které slouží  ke správné cirkulaci tekutin a odvodu škodlivých látek. Mělo by přes ně protéct denně kolem čtyř litů tekutin. Pokud je systém narušený, dochází k zadržování tekutin, tukových buněk, tvorbě celulitidy, otokům a narůstání celkové únavy. 

Metoda pomáhá nejen při akutních problémech, jako jsou otoky, ale také k odstranění celulitidy a jako její účinná prevence, prevence oteklých nohou a křečových žil. Zároveň zrychluje metabolismus, což vede k snažšímu odbourávání tuků a toxinů, zlepšuje prokrvení a tím i elasticitu kůže. Zároveň působí jako prevence proti přibírání na váze.

Laserová liposukce SlimLipo

Jedná se o nejšetrnější ambulantní a bezbolestnou techniku permanentního odstranění nahromaděného podkožního tuku. Využívá se především pro oblasti, z nichž tukové polštáře nelze odstranit cvičením ani dietami.  Podkoží se zahřeje pomocí jemné kanyly, která má na konci laserovou hlavičku. "Metoda SlimLipo je výjimečná svojí šetrností a rychlou rekonvalescencí. Pomocí jednoduchých vpichů odstraníme přebytečné tukové buňky a zároveň laser zahřívá podkoží, pokožce vrací její elasticitu a efektivně ji stáhne a vypne," vysvětluje MUDr. Martin Molitor, který tuto metoda provádí na Klinice Yes Visage.

Zahřátí má tak dvojí účinek, způsobuje redukci tukových buněk a stimuluje kolagenová vlákna. Výhodou této liposukce s funkcí laseru je to, že dokáže během chvilky odstranit nejen jakékoli množství přebytečného tuku v rámci jednoho zákroku. Mizí tak kožní nadbytky a převisy, jak tomu bývá u klasické liposukce.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Hubnete? Co takhle zkusit nějakou pilulku nebo koktejl?

Pomerančovou kůži zničíte sami. Ale stroje jsou lepší

10 základních zásad hubnutí. Znáte je?

Britové jsou u vytržení ze znovuobjevených záběrů královny. Stačilo jedno slůvko | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama