reklama

7 rad, jak detoxikovat mysl: Ideální období je právě teď

S jarem se často pojí očista. Obvyklá bývá ta fyzická, která tělo zbaví toxinů a látek, které by ve větším množství mohly způsobit zdravotní potíže. Na co se ale často zapomíná, je očista mysli. O co jde, jak na ni a co vám může přinést?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Nejrůznější očisty, jejichž základem bývá většinou výrazné odlehčení stravy, nebo dokonce půst, se pomalu stávají běžnou součástí života. Ovšem stejně tak jako je potřeba jednou za čas odlehčit tělu, je dobré uvolnit i vlastní mysl. Trochu ji pročistit a zbavit nežádoucích stop, které v nás zanechal každodenní stres, nepříjemné zážitky či vlastní negace.

Mentální očistu anebo - chcete-li - detox mysli můžeme provádět kdykoli, ale jarní období se svou symbolikou nového života, stejně jako zlepšující se nálada v souvislosti se sílícími slunečními paprsky, může být velkým pomocníkem, a tedy ideálním časem.

Podobně jako uklízíme doma a čistíme prostor od usazeného prachu, můžeme (a měli bychom) pracovat se svými myšlenkami. Máme pro vás pár tipů, jak s očistou vlastní mysli začít.

Jak na to, najdete v naší grafice.

reklama
reklama