reklama

Den ženského orgasmu: Slavit můžete i sama

Předstíráte vyvrcholení při sexu? Napravit to můžete při Mezinárodním dni ženského orgasmu.

Foto: Thinkstock

Vyvrcholení při sexu občas předstírá zhruba 70 % českých žen. Napravit tento stav mohou čeští muži už zítra, kdy se slaví Mezinárodní den ženského orgasmu.

Svátek vznikl původně v brazilském městečku Esperantina, ale postupně se šíří i do ostatních zemí. Připomíná, že ze sexu může mít potěšení i žena. "Sice dosud není uspokojivě vědecky vysvětleno, proč ženy orgasmus prožívají, když z hlediska reprodukce není zapotřebí, víme však, že se při něm uvolňuje oxytocin, tzv. hormon lásky, který posiluje vazbu ženy na partnera," připomíná profesor Petr Weiss ze Sexuologického ústavu 1. LF UK a VFN.

Národ hereček?

Předstírání není pouze doménou žen, občas tak činí i muži, ale mnohem méně často - jedná se jen asi o 18 % mužů. Z dlouhodobých průzkumů Sexuologického ústavu však vyplývá, že orgasmus nikdy "nehrálo" pouhých 27 % českých žen. 

Doporučujeme: Orgasmus: Naučte se ho! Překonáte své hranice

"Důvodem, proč ženy orgasmus předstírají, je například ujištění partnera o jeho dobrém výkonu nebo snaha mít sexuální styk rychle za sebou," vysvětluje profesor Weiss.Téměř polovina dotázaných mužů o tom ale nic neví a žije v iluzi, že ženu dokonale uspokojili.

Až tedy budete zítra slavit, vzpomeňte si na poučení, které z uvedeného průzkumu vyplývají - konec konců, k tomu přece vědecká zjištění jsou, ne? Tady je máte:

Čím delší, tím lepší

Průzkum, který zkoumal hlouběji sexuální chování, ukázal, že pro obě pohlaví je pro sexuální uspokojení důležitá doba trvání předehry. Jako důležitou uvádí i dobu trvání soulože 67 % mužů a 64 % žen.

Ženy podle výzkumů dosahují nejčastěji orgasmu při dráždění klitorisu a pochvy současně. Společně s partnerem dosahuje orgasmu vždy přibližně 16 % respondentů.

"Výzkumy Sexuologického ústavu prokazují, že čím delší soulož, tím větší pravděpodobnost, že žena dosáhne orgasmu. S udržením erekce se však občas potýká více než 50 % mužů nad 35 let. Naštěstí existuje účinná farmakologická léčba, která většině pacientů s erektilní dysfunkcí pomůže," podotýká profesor Weiss.

Na velikosti (ne)záleží

S ženským orgasmem se pojí řada mýtů, například, že délka penisu partnera je pro sexuální uspokojení žen důležitá. "Z průzkumu mezi studentkami lékařské fakulty a studentkami psychologie vyplynulo, že téměř 70 % respondentek nepovažuje délku penisu za nijak podstatnou a pouze 8 % uvedlo, že je pro ně důležitá," dodal profesor Weiss.

Co se vzrušujících podnětů týče, ženy nejvíce oceňují doteky a laskání. Mezi důvody, proč ženy odmítnou sex, převažují dle odpovědí žen většinou únava, migréna i přepracovanost, téměř 30 % žen pak místo sexu raději předstírá spánek.

Užijte si to!

Z kontinuálních výzkumů sexuálního chování na vzorku téměř 10 000 respondentů starších 15 let, které prováděl Sexuologický ústav v letech 1993, 1998 a 2003 a 2008 a 2013, vyplynula další zajímavá data.  Pro velkou část žen (38 %) je první styk bolestivý a nepříjemný, orgasmu hned napoprvé dosáhne pouze 5 % žen. Ukázalo se také, že Češi a Češky se tak sexu věnují přibližně hodinu týdně.

Nezapomeňme ale, že sobotní svátek nemusíte slavit pouze ve dvou. Slastné vyvrcholení nemusí přijít jen při souloži - dokonce se podle výzkumů zdá, že je pro mnoho žen jednodušší navodit si je sama bez partnera. Orgasmus tak dosahuje až 90 % žen.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Bylinky na impotenci: Rady přímo od bylinkářky

7 tajných zbraní při hubnutí: To jste ještě neslyšeli

Umíte používat klimatizaci? Oči může poškodit navždycky

Levínský: Nakažených je až 400 tisíc. Promořování nefunguje, nemocnice ho nepřežijí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama